fot. BORA-hansgrohe

Drużyna BORA-hansgrohe ogłosiła podpisanie kontraktu z niemieckim alpinistą Antonem Palzerem, który jak tylko dokończy sezon zimowy, odstawi narty do garażu i wsiądzie na rower. Tym samym jest to kolejny po Primožu Rogliču i Marti Vigo specjalista od sportów zimowych, który podejmuje profesjonalną karierę kolarską. 

27-letni Palzer, który w narciarskim świecie jest znany jako „Toni”, od przyszłego sezonu będzie kolarzem drużyny BORA-hansgrohe. Według jej szefa Ralpha Denka tkwi w nim duży potencjał fizyczny, o czym mieli okazję się przekonać, gdy Niemiec trenował latem z częścią drużyny w Austrii.

– Taki ruch może wydawać się trochę ryzykowny, ale śledzimy poczynania „Toniego” od jakiegoś czasu i jesteśmy przekonani co do jego fizycznego potencjału. Na przykładzie Woodsa czy Rogliča widzimy, że eksperyment zmiany dyscypliny może się udać. Poza tym zawsze otwarcie mówiliśmy o tym, że prowadzimy scouting także w innych dyscyplinach. Jednocześnie nie chcę powiedzieć, że Anton za dwa lata będzie walczył o zwycięstwo w Tour de France, ale widzimy w nim duży potencjał, a zwłaszcza jeśli idzie o jazdę w wysokich górach. Będziemy korzystać z jego usług zwłaszcza na początku sezonu, podczas trudnych wyścigów jednodniowych oraz górzystych wyścigów tygodniowych. Tam będzie mógł nauczyć się kolarstwa i wykonywać powierzone mu zadania. Zobaczymy, dokąd zaprowadzi nas ta wspólna przygoda

– powiedział Ralph Denk oficjalnej stronie internetowej drużyny BORA-hansgrohe.

Palzer przyznał, że myśl o tym, aby zostać profesjonalnym kolarzem towarzyszyła mu niemal od zawsze. Na przestrzeni minionego sezonu utrzymywał kontakt z drużyną BORA-hansgrohe, prowadził rozmowy z szefostwem, trenował z kolarzami itd. To wszystko zaprowadziło go ostatecznie do podpisania kontraktu z czego jest bardzo zadowolony.

– Teraz najważniejszym celem będzie dla mnie zintegrowanie się z drużyną, zadomowienie się w niej, a następnie wykonywanie dla niej pracy. Na gruncie personalnym muszę przestawić się na bycie sportowcem, który gra dla drużyny, ponieważ do tej pory uprawiałem sport na własne konto. Ponadto inny będzie rytm mojego sezonu – teraz będę koncentrował się na lecie, a nie na zimie

– powiedział Anton Palzer.

Helmut Dollinger, trener w drużynie BORA-hansgrohe, dodaje, że podczas letnich treningów drużyna mogła szczegółowo przyjrzeć się jego danym, jakie uzyskiwał na rowerze. Pokazały one m.in. to, że ma wyjątkowe V02 max, a więc bardzo ważny parametr w kolarstwie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments