Fot. Scott

Wraz ze zmianą partnera tytularnego Team Sunweb od 1 stycznia 2021 roku nie tylko zmieni nazwę na Team DSM, ale także po dwóch latach przesiądzie się z rowerów Cervélo na Scott.

Zawodniczki i zawodnicy Team DSM ścigać się będą na rowerach Scott Addict RC Ultimate, jednak w specyfikacji kompletnie zmienionej w stosunku do modelu dostępnego w sprzedaży detalicznej. O ile w wersji detalicznej Addicta RC Ultimate wyposażono w bezprzewodową grupę osprzętu SRAM RED eTap AXS, oraz koła Zipp 303 Firecrest, to rowery Team DMS wyposażone będą w grupy osprzętu i koła Shimano Dura-Ace.

Niestety na chwilę obecną nie udało nam się ustalić, czy będzie to „stara” 11-rzędowa grupa Dura-Ace, czy może „nowa” w wersji bezprzewodowej. Co prawda na zdjęciach przewodów nie widać, jednak kształt tylnej przerzutki jest niemal identyczny jak „starej” RD-R9150. Pożyjemy, zobaczymy. Rowery są wyposażone w mierniki mocy produkcji Shimano zintegrowane z korbą, hamulce tarczowe, komponenty Syncros, oraz bezdętkowe opony z dodatkiem grafenu Vittoria Corsa G2.0 TLR.

To nie jedyne nowości sprzętowe dla zawodniczek i zawodników niemieckiej drużyny. W sezonie 2020 korzystano z kasków belgijskiej firmy Lazer, a dokładniej modeli Genesis i Bullet. Od nowego roku będą jeździć w kaskach firmy Scott, a dokładniej modelu Centric, w którym wykorzystano membranę MIPS i system wentylacji Scott Air celem uzyskania zaawansowanego aerodynamicznie kasku ze świetną wentylacją, który przy okazji zapewnia najwyższą ochronę głowy.

Specyfikacja roweru Scott Addict RC Ultimate Team DMS:

Rama: Scott Addict RC Disc HMX SL
Widelec: Scott Addict RC HMX SL Flatmount Disc
Kokpit: Syncros Creston iC SL
Siodełko: Syncros Belcarra Regular 1.0
Sztyca: Syncros Duncan SL Aero
Przedni hamulec: Shimano Dura-Ace
Tylni hamulec: Shimano Dura-Ace
Tarcze hamulcowe: Shimano Dura-Ace
Klamkomanetki: Shimano Dura-Ace
Przednia przerzutka: Shimano Dura-Ace
Tylna przerzutka: Shimano Dura-Ace
Mechanizm korbowy: Shimano Dura-Ace z miernikiem mocy
Wkład suportu: Shimano SM-BB92-41B
Kaseta: Shimano Dura-Ace
Łańcuch: Shimano Dura-Ace
Koła: Shimano Dura-Ace
Opony: Vittoria Corsa G2.0 TLR

Poprzedni artykułMallorca Challenge 2021: INEOS Grenadiers i UAE Team Emirates pośród gwiazd na starcie
Następny artykułKolejny narciarz w kolarstwie – tym razem w drużynie BORA-hansgrohe
Oficer marynarki handlowej z wykształcenia i zawodu. Pracę na morzu łączy z pasją do kolarstwa, a w szczególności do klasyków. Ma jedną wadę - lubi pływać przed i biegać po rowerze.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments