fot. Team DSM

W niedzielę wystartuje Critérium du Dauphiné. W oczekiwaniu towarzyszyć nam będą publikacje składów przez poszczególne ekipy. Jako pierwsza z nich zdecydowała się na to drużyna Team DSM.

Zespół ten mocno postawił na młodych zawodników. Wyjątkiem są tylko jedyny Francuz w składzie 32-letni Romain Combaud oraz 26-letni Florian Stork. Młode talenty w barwach DSM mogą jednak zaskoczyć. Na myśl przychodzi od razu Max Poole. 20-letni Brytyjczyk niespodziewanie zajął czwarte miejsce w Tour de Romandie. W dobrej formie są dwaj kolarze, którzy odnieśli dobre wyniki w niedawno zakończonych wyścigach. Oscar Onley był drugi w Alpes Isere Tour, a Marco Brenner dziesiąty w Tour of Norway. Skład uzupełniają Lorenzo Milesi i Leon Heinschke.

Wyścigu w Delfinacie do swoich planów startowych nie wybrał Romain Bardet. W ramach przygotowań do Tour de France wystartuje w Tour de Suisse. Team DSM nie po raz pierwszy zdecydował się postawić na młodość na Criterium du Dauphine. Taki manewr w dwóch poprzednich edycjach nie zakończył się dobrymi rezultatami w klasyfikacji generalnej, ale teraz dyrektor sportowy Philip West liczy na to, że będzie inaczej.

Jak zwykle Criterium du Dauphine będzie wymagającym wyścigiem i wiele zespołów wykorzysta go jako forma przygotowań do Tour de France. Walka na każdym etapie będzie zaciekła. Z naszą młodą drużyną chcemy właśnie skupić się na etapach, ale mamy także Maxa i Oscara na klasyfikację generalną. Jednak na tak trudnych etapach nie można być niczego pewnym i będziemy stawiać sobie cele z dnia na dzień

– czytamy w wypowiedzi Westa w oficjalnym komunikacie drużyny.

Skład Team DSM na Criterium du Dauphine: Max Poole, Romain Combaud, Oscar Brenner, Lorenzo Milesi, Oscar Onley, Leon Heinschke, Florian Stork

Poprzedni artykułTour de France 2023: Specjalne stroje drużyny Bahrain – Victorious
Następny artykułPrimoż Roglić ma w planach start w Tour de Suisse
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments