Foto: Challenge Mallorca

Organizatorzy wyścigu Mallorca Challenge ogłosili, że pośród gwiazd, które pojawią się na starcie przyszłorocznej edycji wyścigu (28-31 stycznia) znajdą się drużyna INEOS Greandiers oraz UAE Team Emirates, w której ściga się zwycięzca Tour de France Tadej Pogačar i to właśnie na Majorce rozpocznie sezon. 

Ogłaszając dwie drużyny rangi World Tour, jakie staną na starcie przyszłorocznego wyścigu Challenge Mallorca, który będzie obchodził jubileuszową 30. edycję, organizatorzy wypunktowali trudności, z jakimi muszą zmagać się w czasach pandemii koronawirusa.

– Jest wiele niedogodności, z którymi musimy się mierzyć. Na przykład z tym, że z powodu epidemii wiele hoteli jest zamkniętych albo funkcjonują tylko w minimalnym zakresie. Musimy więc bardzo mocno się starać, aby zapewnić drużynom zakwaterowanie – tak, aby mogły przyjechać na Majorkę na zgrupowania, a następnie wystartować w naszym wyścigu

– napisano w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

Wyścig Mallorca Challenge to seria czterech wyścigów rozgrywanych w różnych częściach tej hiszpańskiej wyspy wchodzącej w skład archipelagu Balearów. W 2019 roku dwa sprinterskie wyścigi wygrał Matteo Moschetti, zaś w pozostałych dwóch zwyciężyli Emanuel Buchmann i Marc Soler.

Niebawem organizatorzy Mallorca Challenge ogłoszą pełną listę drużyn, które wezmą udział w wyścigu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments