Ekipa Mazowsze Serce Polski Cycling Team została najlepszą drużyną kontynentalną w Europie w sezonie 2020. Dzięki temu kolarze Dariusza Banaszka otrzymali zaproszenie na wszystkie wyścigi 1.2 i 2.2 z kalendarza UCI Europe Tour.

W trakcie pierwszego sezonu działalności Mazowsze Serce Polski Cycling Team zdobyło aż 13 zwycięstw w wyścigach UCI, w tym dwa w Belgrade Banjaluka kategorii 2.1, gdzie Jakub Kaczmarek triumfował w klasyfikacji generalnej i był najlepszy na jedynym etapie z metą na podjeździe. Do tego kolarze ekipy dołożyli wiele miejsc w czołówkach wyścigów, dzięki czemu została ona najlepszą drużyną trzeciej dywizji w Europie.

Z tego powodu Mazowsze Serce Polski Cycling Team będzie mogło wziąć udział w każdej imprezie kategorii 1.2 i 2.2 UCI Europe Tour. W taki sam sposób nagrodzone zostały ekipy Elkov – Kasper z Czech oraz Minsk Cycling Club z Białorusi.

Poprzedni artykułMoolman Pasio i Osborne komentują zdobycie tytułów mistrza świata w e-kolarstwie
Następny artykułMallorca Challenge 2021: INEOS Grenadiers i UAE Team Emirates pośród gwiazd na starcie