fot. Tour Colombia

Kolumbijczyk Sergio Henao po dwóch sezonach spędzonych w barwach zespołu UAE Team Emirates dołącza do ekipy Team Qhubeka ASSOS.

32-letni zawodnik będzie pierwszym reprezentantem Kolumbii w zespole kierowanym przez Douglasa Rydera. Sergio Henao swoje największe sukcesy w dotychczasowej karierze święcił sukcesy w zespole Sky, którego częścią był w latach 2012-2018. W tym czasie triumfował on w 2017 roku w wyścigu Paryż-Nicea oraz wygrał etap w Bukowinie Tatrzańskiej podczas Tour de Pologne w 2015 roku. Henao bardzo cieszy się z rozpoczynającego się nowego etapu jego kariery.

Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do zespołu Team Qhubeka ASSOS. Nie mogę się już doczekać tego, aby odegrać kluczową rolę we wspieraniu moich kolegów z drużyny w różnych wyścigach w trakcie sezonu. Nie mogę doczekać się podjęcia tego nowego wyzwania. Co ważne, chcę także uzyskiwać dobre wyniki dla mojego nowego zespołu, a tym samym zainspirować przyszłe pokolenia. Moim celem będzie dzielenie się moim doświadczeniem i wykonywanie świetnej pracy na każdym wyścigu

– mówił dwukrotny mistrz Kolumbii w wyścigu ze startu wspólnego.

Sergio Henao jest już trzynastym nowym kolarzem, którego pozyskał Douglas Ryder. Wcześniej do ekipy Team Qhubeka ASSOS dołączyli już: Łukasz Wiśniowski (z CCC Team), Fabio Aru (z UAE Team Emirates), Simon Clarke, Sean Bennett (obaj z EF Pro Cycling), Lasse Norman Hansen (z Alpecin-Fenix), Dimitri Claeys (z Cofidis, Solutions Crédits), Matteo Pelucchi (z Bardiani-CSF-Faizanè), Karel Vacek (z Team Colpack Ballan), Kilian Frankiny (z Groupama – FDJ), Emil Vinjebo (z Riwal Securitas Cycling Team), Harry Tanfield (z AG2R La Mondiale) oraz Connor Brown (z NTT Continental Cycling Team).

Poprzedni artykułMarc Hirschi: „Chcę wrócić silniejszy i wygrać Liège-Bastogne-Liège w przyszłości”
Następny artykułKolejny Kolumbijczyk w EF Pro Cycling
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments