fot. Israel Start-Up Nation

Cherie Pridham przejdzie do historii jako pierwsza kobieta, która będzie pełniła rolę dyrektora sportowego w męskiej drużynie World Tour. Zatrudnił ją zespół Israel Start-Up Nation, co oznacza, że Brytyjka będzie prowadziła w wyścigach między innymi czterokrotnego zwycięzcę Tour de France Chrisa Froome’a. 

Pomimo że Pridham będzie pierwszą dyrektor sportową w męskim World Tourze w historii, to posiada duże doświadczenie we współpracy z kolarzami. Po zakończeniu swojej piętnastoletniej kariery kolarskiej, podjęła pracę jako menadżer kolarskich drużyn oraz dyrektor sportowy. W 2011 roku przetarła szlaki jako pierwsza kobieta na tym stanowisku w brytyjskim kolarstwie, zostając directeur sportif w ekipie Raleigh. Kilka lat później stała się jej właścicielką i poprowadziła ją do zwycięstw na całym świecie.

– Czuję się naprawdę dumna i uprzywilejowana, a w dodatku dołączam do jednej z najlepszych drużyn na świecie, w której będę współpracowała z legendarnymi zawodnikami. Moim celem jest wykonywać swoją pracę jak najlepiej, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że będę inspiracją dla tych, którzy chcieliby pójść taką samą drogą. Wiele to dla mnie znaczy. Moja rola będzie polegała na byciu dyrektorem sportowym, a nie kobietą dyrektorem sportowym i wykonywania obowiązków z nią związanych będzie się ode mnie oczekiwało. Będę zmagała się z takimi sprawami jak moi koledzy, będę popełniała te same błędy i będę odnosiła te same sukcesy

– powiedziała Cherie Pridham w oficjalnym oświadczeniu prasowym wydanym przez drużynę Israel Start-Up Nation.

Właściciel izraelskiej drużyny Sylvan Adams powiedział, że w zatrudnieniu Pridham na takim stanowisku kluczową rolę odegrało jej doświadczenie zgromadzone na przestrzeni ostatnich lat.

– Cherie otrzymała wyróżnienie polegające na byciu pionierką, jeśli idzie o pełnienie roli dyrektora sportowego jako kobieta. Zasłużyła sobie na to dzięki swojemu doświadczeniu oraz sukcesom, jakie zdobyła zarówno w męskich, jak i w damskich drużynach. Jest prawdziwą profesjonalistką i teraz będzie miała okazję pracować z najlepszymi kolarzami na świecie. Witamy ją w Israel Start-Up Nation i jesteśmy bardzo podekscytowani

– powiedział Sylvan Adams.

Drużyna Israel Start-Up Nation poczyniła przed nadchodzącym sezonem znaczące wzmocnienia, chcąc móc rywalizować o zwycięstwo w wielkim tourze. Nowe twarze w drużynie dotyczą także dyrektorów sportowych. W sumie taką rolę będą pełnili: Rene Andrle, Claudio Cozzi, Dirk Demol, Zak Dempster Lionel Marie, Dror Pekatch, Nicki Sorensen, Eric van Lancker, Oscar Guerrero oraz Rik Verbrugge, który w sezonie 2021 będzie głównym dyrektorem sportowym.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments