fot. Sirotti Photo

Zaledwie 23-letni Rasmus Iversen po dwóch latach spędzonych w ekipie Lotto Soudal opuszcza World Tour. Duńczyk swoją kolarską karierę będzie kontynuować w amatorskim zespole Herning CK Elite.

Rosły, mierzący aż 190 centymetrów Iversen jest jednym z wielu kolarzy, którzy w młodym wieku trafili do jednej z drużyn z grona WorldTeams. Niestety Duńczyk w czasie swojego dwuletniego pobytu w belgijskim zespole nie zanotował wielu wartościowych rezultatów. Właściwie jedynym wynikiem wartym uwagi była wygrana przez niego klasyfikacja młodzieżowa podczas zeszłorocznego ZLM Tour (2.1).

Szansę na odbudowę swojej kariery Rasmus Iversen otrzyma na poziomie amatorskim w ekipie Herning CK Elite. W rozmowie opublikowanej w mediach społecznościowych tego zespołu Duńczyk zapewnił, że chce powrócić na ścieżkę sukcesów.

Muszę na nowo odkryć siebie i swoje cechy, z którymi zostawałem zawodowym kolarzem. Właściwie nie byłem jeszcze gotowy na to profesjonalne ściganie. W rezultacie prezentowany przeze mnie poziom bardzo się wahał i zespół (Lotto Soudal) nigdy nie mógł na mnie liczyć w 100%. Po tym, jak moja umowa nie została przedłużona, czułem, że potrzebuję tej zmiany

– mówił pełen nadziei 23-latek.