fot. BMC

Lokalna australijska drużyna TM Insight Make zatrudniła jednego z najbardziej utytułowanych kolarzy z tego kraju Simon Gerransa, który ma pomóc młodym kolarzom zabłysnąć na europejskiej scenie, a następnie wstąpić do kategorii World Tour.

Simon Gerrans wraca do pracy związanej z kolarstwem dwa lata po tym, jak zakończył profesjonalną karierę. W drużynie TM Insight Make będzie pełnił rolę, która po angielsku nazywa się „Pathways Cooridnator”, czyli ktoś, kto wytycza ścieżki młodym kolarzom do europejskiego kolarstwa, a następnie do World Touru. Znajomość kolarstwa na Starym Kontynencie ma być realnym narzędziem w ręku 40-latka.

– W Australii jest wielu utalentowanych kolarzy z potencjałem, którzy zasługują na to, aby ścigać się na wyższym poziomie. Moja rola będzie polegała na tym, aby otrzymali oni odpowiednie możliwości do ścigania się w Europie. Jeśli bowiem zabłysną na tym terenie, to wówczas będą mogli podpisywać zawodowe kontrakty

– mówi Gerrans.

Z tego, że na pokładzie drużyny, która powstała w 2014 roku znajdzie się Gerrans cieszy się jej właściciel Cam McKimm.

– Wiarygodność Simona w kolarstwie jest oczywista. Ludzie będą mu ufać i darzyć go szacunkiem. Nasi kolarze marzą o World Tourze, a my chcemy sprawić, żeby te marzenia się spełniły. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że on będzie z nami

– ekscytuje się McKimm.

W trakcie czternastoletniej kariery kolarskiej Simon Gerrans zwyciężył w dwóch monumentach: Liége-Bastogne-Liége oraz Mediolan-San Remo, a także ma na koncie triumfy na etapach we wszystkich trzech wielkich tourach. W Australii jest uważany za jednego z najlepszych kolarzy w historii.

Po zakończeniu kariery Gerrans pracował w firmie Goldman Sachs, a ostatnio w biznesie rowerowym.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments