Fot. BMC Racing Team / ChrisAuldPhoto

Drużyna BMC Racing Team wystartuje w wyścigu Cadel Evans Great Ocean Road Race w takim samym składzie jak w Tour Down Under. Oznacza to, że Amerykanie będą grali kilkoma kartami. 

Dzięki temu, że Richie Porte, Rohan Dennis i Simon Gerrans są w bardzo dobrej formie i najprawdopodobniej wszyscy będą w stanie uczestniczyć w walce o najwyższe lokaty, drużyna BMC będzie mogła dostosować taktykę do tego, jak potoczy się wyścig. Jeśli zakończy się finiszem małego peletonu, powalczyć ma Gerrans, a z Porte i Dennisem spróbują innego, ofensywnego wariantu.

W wyścigu Cadel Evans Great Ocean Road Race będziemy mieli kilka kart do gry. Simon Gerrans, który w zeszłym roku był drugi na finiszu z grupy około dwudziestu kolarzy, będzie tym, którego będziemy chronić. Spodziewam się, że w tym roku ponownie będzie finiszowało około dwudziestu, trzydziestu zawodników.

Rohan Dennis i Richie Porte są w świetnej formie, więc z nimi będziemy mogli spróbować wariantu ofensywnego. Zobaczymy, jak potoczy się wyścig i wtedy zdecydujemy, jaką zastosujemy taktykę. Dobrze jest mieć możliwość skorzystania z różnych rozwiązań, ponieważ trasa jest trudna i w jednodniowym wyścigu może zdarzyć się wszystko. Zwycięstwo w Cadel Evans Road Race w znakomity sposób podsumowałoby nasz pobyt w Australii

– powiedział Fabio Baldato, dyrektor sportowy BMC Racing Team.

Mój występ w Tour Down Under dodał mi pewności siebie. Wspinam się tak samo dobrze jak w ubiegłym roku, więc mam nadzieję na dobry wyścig w niedzielę. Ostatnio próbowałem szczęścia w końcówce i zobaczymy, jak to będzie tym razem. Mamy świetną drużynę, włącznie z Simonem Gerransem, który w 2017 roku było bardzo blisko zwycięstwa i myślę, że w tym roku pokaże, na co go stać

– dodał Richie Porte, który jako jedyny ze składu BMC Racing Team nie wystartuje w kryterium ulicznym Race Melbourne (25 stycznia).

Pełny skład drużyny BMC Racing Team na Cadel Evans Great Ocean Road Race 2018: Patrick Bevin (NZ), Tom Bohli (SUI), Rohan Dennis (AUS), Simon Gerrans (AUS), Richie Porte (AUS), Miles Scotson (AUS), Danilo Wyss (SUI).