Michał Kapusta / naszosie.pl

Sezon 2018 może być jednym z najlepszych w historii ekipy Movistar. Hiszpański zespół będzie bowiem dysponował ogromną siłą podczas wielkich tourów, gdzie w czołówce będą mogli znaleźć się zarówno Alejandro Valverde i Nairo Quintana, jak i Mikel Landa. Ostatni z nich zaprezentował dziś początek swojego programu startowego.

Po dwóch latach spędzonych w Team Sky, Mikel Landa poszukuje nowych wyzwań w zespole Movistar. Będąc jedną z gwiazd, Hiszpan chce zrobić kolejny krok w przód, pukając do legendarnego grona zwycięzców wielkich tourów. By jednak tego dokonać, niewielki góral musiał ustalić swój program startowy, którego pierwszą część dziś poznaliśmy.

Do tej pory mówiło się, iż Hiszpan rozpocznie ściganie podczas Vuelta a Andalucia. Według nowych informacji, popularna etapówka będzie dopiero drugim przystankiem Landy w drodze do sławy. Wszystko rozpocznie bowiem na Majorce, gdzie razem z Alejandro Valverde powalczy o pierwsze triumfy. Co ciekawe, od marca Landa wciąż “nie może się zdecydować, które wyścigi wybrać”.

Głównymi celami Baska w sezonie 2018 są Tour de France i Vuelta a Espana.