fot. Androni Giocattoli – Sidermec

Martí Vigo del Arco od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem włoskiej ekipy Androni Giocattoli – Sidermec. Hiszpan w przeszłości był biegaczem narciarskim i brał udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.

Martí Vigo del Arco związał się z drużyną Gianniego Savio dwuletnim kontraktem. W 2020 roku ścigał się w barwach hiszpańskiej ekipy Telcom-On-Clima-Osés Const. W tym czasie wystąpił w dwóch wyścigach – w mistrzostwach Aragonii, które ukończył na szóstej pozycji oraz w Memorial Valenciaga, gdzie był 13. Do trenowania kolarstwa zachęciła go jego partnerka – Lydia Iglesias – która w tym roku przeszła na zawodowstwo (ściga się w Cronos Casa Dorada).

Ekipa Androni Giocattoli – Sidermec była zainteresowana Hiszpanem z powodu wyników jego testów fizycznych, które przeprowadził Patxi Vila – główny trener Movistar Team. W oficjalnym komunikacie ekipy Martí Vigo del Arco jest porównywany do Egana Bernala, który do drużyny Gianniego Savio trafił w 2016 roku.

Co ciekawe, Martí Vigo del Arco jeszcze niedawno był biegaczem narciarskim. Wystartował w dwóch konkurencjach podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu – w sztafecie sprinterskiej wraz z Imanolem Rojo zajął 19. miejsce, a wyścigu na 15 kilometrów nie udało mu się ukończyć.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments