Androni Giocattoli-Sidermec zgłosiło już swój skład na Giro d’Italia. Znalazł się w nim Andrii Ponomar, który w dniu rozpoczęcia wyścigu będzie miał 18 i 246 dni.

Ukrainiec dołączył do zespołu Gianniego Savio dopiero przed tym sezonem – wcześniej oglądać można go było wyłącznie w kategoriach juniorskich, gdzie jego największym sukcesem było mistrzostwo Europy wywalczone w 2019 roku. Natomiast w tym sezonie, już w barwach Androni zdążył wystartować w trzech wyścigach – Milano-Sanremo, Settimana Coppi e Bartali oraz Belgrade-Banjaluka, za każdym razem zajmując odległe lokaty (choć w tym ostatnim wywalczył koszulkę najlepszego młodzieżowca).

Te wyniki wystarczyły mu, by załapać się do kadry włoskiego zespołu na Giro d’Italia. Nie tylko będzie najmłodszym zawodnikiem, który w sobotę pojawi się na starcie w Turynie – będzie najmłodszym uczestnikiem wyścigu od 1930 roku i występu Fabio Battesiniego. Do tej pory najmłodszym uczestnikiem wyścigu w XXI wieku był Ivan Rovny – wówczas zawodnik Tinkoff-Credit Systems, jednak on w momencie startu Corsa Rosa 2007 starszy od Ukraińca o rok.

Co ciekawe Ponomar nie będzie jedynym kolarzem Androni Giocattoli-Sidermec, który w tym roku zaliczy swój pierwszy występ w Giro d’Italia. Na trasie pojawią się także: 22-letni Nicola Venchiarutti i 21-letni Natnael Tesfatsion, a gdy dołączyć do nich jeszcze Jeffersona Alexandra Cepedę, który debiutował już w zeszłym roku, to okaże się, że Gianni Savio wysyła do Włoch bardzo młody skład.

Młode wilczki będą mogły liczyć jednak na doświadczonych kolarzy, a więc Eduardo Sepulvedę oraz Simona Pellaud, który swoją dobrą formę pokazał m.in. podczas ostatniego Tour de Romandie. Zabraknie jednak Mattii

Skład Androni Giocattoli-Sidermec na Giro d’Italia 2021:

Andrii Ponomar (UKR), Simon Pellaud (SUI), Simone Ravanelli (ITA), Filippo Tagliani (ITA), Natnael Tesfatsion (ERI), Nicola Venchiarutti (ITA), Eduardo Sepulveda (ARG), Jefferson Alexander Cepeda (ECU)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments