fot. INEOS Grenadiers

Dni bezpośrednio poprzedzające wielki tour to zawsze festiwal podawania składów, ale pomimo że pozornie może wydawać się to nudne, to można znaleźć w tym garść niezbędnych informacji przed wyścigiem. Oto, w jakim zestawieniu personalnym na Giro d’Italia 2021 jadą ekipy INEOS Greandiers oraz UAE Team Emirates. 

UAE Team Emirates na Giro d’Italia

Liderem drużyny UAE Team Emirates będzie Davide Formolo. Drużyna UAE predestynowała na Giro mocny skład z potencjalnymi zwycięzcami etapów oraz all-rounderami jak Diego Ulissi, Joe Dombrowski czy Valerio Conti. Będzie także sprinter Fernando Gaviria. 

– Mamy bardzo zbalansowany skład z dużymi chęciami oraz możliwościami. Davide Formolo będzie naszym liderem na klasyfikację generalną. W przeszłości trzy razy plasował się w pierwszej dziesiątce wielkich tourów. Wierzymy w to, że może zaprezentować się jeszcze lepiej i będziemy go w tym wspierać

– powiedział dyrektor sportowy w drużynie UAE Team Emirates Matxin Fernandez.

Tymczasem sam Formolo zapowiada, że będzie mierzył wysoko i jak każdy Włoch zapewnia, że jest to dla niego wyjątkowy wyścig.

– Giro jest dla mnie wyjątkowym wyścigiem, ponieważ w 2015 roku zdobyłem tu swoje pierwsze profesjonalne zwycięstwo. To jest wyścig, o którym marzy każdy Włoch. Przyjeżdżam na Giro po udanym zgrupowaniu na Teneryfie i moja forma jest dobra. Możliwość bycia liderem zespołu bardzo mnie ekscytuje, zaś dodatkową motywację stanowi fakt, że wyścig będzie przejeżdżał blisko mojego domu

– powiedział Davide Formolo.

Pełny skład drużyny UAE Team Emirates na Giro d’Italia 2021: 

  • Valerio Conti
  • Alessandro Covi
  • Joe Dombrowski
  • Davide Formolo
  • Fernando Gaviria
  • Sebastian Molano
  • Maximiliano Richeze
  • Diego Ulissi

INEOS Grenadiers na Giro d’Italia 

W składzie brytyjskiego zespołu nie ma zwycięzcy sprzed roku Tao Geoghegana Harta. Liderami zespołu będą Egan Bernal, który doczekał się wymarzonego debiutu w Corsa Rosa, oraz Pavel Sivakov. Poza tym będą ich otaczać silni górale oraz all-rounderzy, a także mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas Filippo Ganna. W związku z tym, że na trasie wyścigu znalazły się dwa etapy ITT, Włoch będzie miał szansę ponownie zabłysnąć w tęczowej koszulce, a może nawet także ponownie założyć maglia rosa.

Pełny skład drużyny INEOS Greandiers na Giro d’Italia 2021: 

Egan Bernal

Pavel Sivakov

Filippo Ganna

Jonathan Castroviejo

Jhonatan Narváez

Salvatore Puccio

Gianni Moscon

Daniel Martínez

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
darek
darek

oj Rafał Rafał… żal