fot. NTT Pro Cycling

Kolarz z Republiki Południowej Afryki, który od 2018 roku reprezentował barwy NTT Pro Cycling (wcześniej Team Dimension Data) od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Circus – Wanty Gobert. Meintjes podpisał z belgijską ekipą roczny kontrakt.

Gdy pod koniec 2017 roku Louis Meintjes podpisywał kontrakt z Team Dimension Data, wydawało się, że będzie dla ekipy z Republiki Południowej Afryki ogromnym wzmocnieniem. Tak się jednak nie stało – Meintjes znacznie obniżył loty. W ciągu ostatnich trzech sezonów rzadko kiedy widywaliśmy go w czołowych dziesiątkach nie tylko klasyfikacji generalnych wyścigów, ale także etapów. W drużynie Circus – Wanty Gobert kolarz z RPA będzie starał się odbudować i ponownie walczyć z najlepszymi w imprezach najwyższej kategorii.

W przyszłym roku chciałbym skupić się na Wielkich Tourach i w nich zabłysnąć. Chcę też pokazać, że wciąż jestem w stanie wejść na swój najwyższy poziom w tygodniowych wyścigach kategorii World Tour, jak Vuelta Ciclista a Catalunya lub Criterium du Dauphine. Nie mogę doczekać się poznania ostatecznego kalendarza na rok 2021, a zwłaszcza tras, żebym mógł przygotować się do wyścigów, które najlepiej odpowiadają moim możliwością

– mówił w oficjalnym komunikacie nowej ekipy Louis Meintjes.

Kolarz z Republiki Południowej Afryki na swoim koncie ma cztery zwycięstwa – mistrzostwo kraju i kontynentu w wyścigu ze startu wspólnego oraz etap i klasyfikację generalną Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Swego czasu Meintjes bardzo dobrze radził sobie w Wielkich Tourach i tygodniówkach – zajmował miejsca w czołowej dziesiątce takich wyścigów, jak Tour de France (2 razy), Vuelta a Espana czy Criterium du Dauphine. W 2016 roku zajął siódme miejsce w wyścigu ze startu wspólnego na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.