fot. Team Qhubeka Assos

Wyjaśniła się przyszłość afrykańskiego zespołu, który pozostanie w gronie ekip WorldTeams. Drużyna kierowana przez Douglasa Rydera (dotychczas NTT Pro Cycling) będzie wsparta przez jednego z dotychczasowych partnerów fundację Qhubeka oraz szwajcarską firmę ASSOS zajmującą się produkcją odzieży kolarskiej.

W ostatnich tygodniach i miesiącach wydawało się, że nie uda się uratować ekipy NTT Pro Cycling. Na szczęście działania kierownictwa zespołu oraz kolarzy sprawiły to, że pojawiło się zainteresowanie współpracą ze strony firmy ASSOS. Rozmowy zakończyły się sukcesem z czego niezmiernie zadowolony jest szef zespołu Douglas Ryder.

Bardzo się cieszę, że zyskałem wsparcie tak wielu niesamowitych ludzi i partnerów, w tym szwajcarskiej firmy ASSOS, która została naszym tytularnym sponsorem. Aby móc ponownie stworzyć zespół, taki jak Team Qhubeka ASSOS wiemy dokładnie w jakim kierunku nadal zmierzamy. Chcemy być zespołem kolarskim wysokiej klasy. Ostatnie kilka tygodni było dla nas niesamowite, gdy widziałem wszystkie komentarze naszych fanów, które dotyczyły tego, jak ten zespół łączy się z nimi na różne sposoby. Bardzo się cieszę, że możemy nadal stwarzać nadzieję oraz możliwości poprzez nasz zespół wraz z organizacją Qhubeka Charity

– czytamy w oświadczeniu prasowym zespołu.

Mimo wsparcia organizacji Qhubeka Charity oraz firmy ASSOS Douglas Ryder zachęca kolejnych sponsorów do współpracy w trudnej sytuacji gospodarczej, w jakiej znalazł się jego zespół po wycofaniu się z finansowania firmy NTT.

Z niecierpliwością czekam na nowych partnerów w zespole Team Qhubeka ASSOS, ponieważ planujemy i przygotowujemy się do nowego sezonu w 2021 roku w świecie, który został tak silnie dotknięty pandemią koronawirusa

– powiedział Ryder.

Kolejne szczegóły dotyczące struktury zespołu oraz składu ekipy na poziomie World Tour w 2021 roku mają być podane do publicznej wiadomości w ciągu kilku najbliższych tygodni.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments