fot. Astana / Getty Sport

Do kazachsko – kanadyjskiego zespołu Astana – Premier Tech dołączy aż sześciu zawodników, którzy z pewnością będą wartością dodaną dla ekipy Alexandra Vinokurova.

Połowa z ogłoszonych dziś transferów zespołu Astana – Premier Tech dotyczy aż trójki kolarzy z ekipy NTT Pro Cycling, która przekształca się w Team Qhubeka-ASSOS. Są to dwaj Włosi Matteo Sobrero i Samuele Battistella oraz reprezentant RPA Stefan de Bod. Zarówno mistrz świata młodzieżowców w wyścigu ze startu wspólnego z 2019 roku Battistella, jak i de Bod podpisali z nową ekipą dwuletnie kontrakty. Natomiast Matteo Sobrero na ten moment podpisał roczną umowę.

Trójka kolejnych kolarzy nie miała jeszcze do czynienia ze ściganiem się w jednej z drużyn z grona WorldTeams. Zaledwie 19-letni Włoch Andrea Piccolo ma wiele sukcesów zwłaszcza w jeździe indywidualnej na czas w młodszych kategoriach wiekowych. Jako junior w 2019 roku został mistrzem Europy w tej specjalności, a rok wcześniej na mistrzostwach świata w Innsbrucku zdobył brązowy medal. Jego kontrakt ma obowiązywać do końca 2022 roku.

Kolejnym zawodnikiem, który będzie ścigać się pod okiem Alexandra Vinokurova będzie Kanadyjczyk Benjamin Perry. 26-latek podpisał roczny kontrakt. Perry od 2017 roku ścigał się w barwach zespołu Israel Cycling Academy, dlatego też polscy kibice mogli go oglądać w tym roku podczas, takich wyścigów jak: Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, Tour Bitwa Warszawska 1920, czy też Wyścig Dookoła Mazowsza.

Ostatnim kolarzem, który przechodzi do Astana – Premier Tech jest młody Hiszpan Javier Romo. Zawodnik urodzony w 1999 roku jest tegorocznym mistrzem swojego kraju w wyścigu ze startu wspólnego dla kolarzy poniżej 23 roku życia. Kazachsko – kanadyjski zespół obdarzył go ogromnym kredytem zaufania oferując mu trzyletni kontrakt.

Poprzedni artykułLouis Meintjes nowym kolarzem Circus – Wanty Gobert
Następny artykułMartin Laas zostaje w drużynie BORA – hansgrohe
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments