fot. Szymon Gruchalski/Tour de Pologne

Do ekipy Team Novo Nordisk dołączyło dwóch nowych kolarzy – Amerykanin Logan Phippen i Francuz Lucas Dauge. Kolarze podpisali dwuletnie kontrakty.

Obaj zawodnicy w poprzednich latach jeździli w ekipie rozwojowej Team Novo Nordisk. Zarówno Phippen, jak i Dauge najlepsze wyniki w swojej karierze osiągali w tym roku w Turcji. Pierwszy z nich zajął jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of Meviana (2.2), a drugi był dziewiąty w jednodniowym Grand Prix Develi (1.2), w którym triumfował Anatoliy Budyak na co dzień ścigający się w Wibatech Merx 7R.

Przejście na zawodowstwo zawsze oznacza nowy poziom odpowiedzialności zarówno jako sportowca, jak i ambasadora społeczności diabetyków. Cieszę się patrząc, jak marzenia Logana i Lucasa się spełniają. Dzięki naszemu programowi rozwojowemu, wielu naszych sportowców wspólnie odbywa swoją podróż do zawodowstwa. Kiedy zawodnik z drużyny rozwojowej przechodzi do ekipy zawodowej ponownie spotyka się tam ze starymi kolegami. Pomagają sobie nawzajem w dostosowaniu się jednocześnie przypominając o ciężkiej pracy, którą trzeba wykonać, by dostać się do profesjonalnego zespołu

– mówił dyrektor generalny i współzałożyciel Team Novo Nordisk – Phil Southerland – cytowany przez biuro prasowe ekipy.

Amerykańska drużyna jest wyjątkowa, bowiem zatrudnia jedynie kolarzy chorujących na cukrzycę typu pierwszego. Została ona założona w 2012 roku po to, by inspirować innych diabetyków i edukować społeczeństwo. Aktualnie Team Novo Nordisk ma status ekipy drugiej dywizji. Jej zawodników często możemy zobaczyć w odjazdach, chociażby podczas Tour de Pologne, gdzie ekipa regularnie jest zapraszana. W składzie Team Novo Nordisk znajdują się tacy kolarze, jak Peter Kusztor, Andrea Peron, David Lozano czy Charles Planet.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments