fot. Szymon Gruchalski/Tour de Pologne

Diabetycy z Team Novo Nordisk zdecydowanie nie są najskuteczniejszą ekipą w zawodowym peletonie, ba, zbierają najmniej punktów rankingowych spośród wszystkich World i Pro Teamów, ale jednego nie można im odmówić – robią masę pozytywnego marketingu wokół swojej choroby i niosą misję szerzenia wiedzy na temat tejże. Teraz wypuścili świetny, ponad godzinny dokument na temat funkcjonowania swojej drużyny.

Jak wygląda odprawa przedwyścigowa? O czym rozmawiają dyrektorzy sportowi ze swoimi kolarzami przed, w trakcie i po etapie? Czym różni się życie diabetyka od „zwykłego” sportowca? Po co kolarze golą nogi? Na te i milion innych pytań można poznać odpowiedzi z ponad godzinnego dokumentu opublikowanego przez drużynę Team Novo Nordisk. Przez najbliższy tydzień, do 28 września, będzie on dostępny bezpłatnie do obejrzenia pod tym adresem.

Ride for Your L1fe, bo tak nazywa się ten film, opowiada historię zespołu funkcjonującego od 10 lat i zatrudniającego wyłącznie kolarzy dotkniętych cukrzycą. Ten dokument skupia się w pełni na zawodnikach ścigających się na szosie, acz warto pamiętać, że wśród zatrudnionych przez nich sportowców mamy też np. naszego torowca Mateusza Rudyka. Autorom tego filmu, w mojej opinii, udało się zgrabnie wymieszać elementy dotyczące diabetyków z ogólnym ukazaniem kolarskiego świata od środka. Po obejrzeniu tego dzieła mogę powiedzieć jedno – polecam go każdemu fanowi i fance tego sportu. Jedyne co trzeba mieć to znajomość języka angielskiego (są napisy) oraz nieco ponad godzinka wolnego czasu. Miłego seansu!

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał

To już jest dawno dostępne bodajże w Playerze z polskimi napisami