fot. mat. prasowe Tour de Pologne

Ekipa Team Novo Nordisk poinformowała o otrzymaniu dzikiej karty na tegoroczny wyścig Tour de Pologne. Dla drużyny 2023 rok jest szczególny – jej sponsor tytularny obchodzi bowiem setne urodziny. Z tego powodu kolarze amerykańskiej formacji wystartują w jubileuszowej, 80. edycji Tour de Pologne w specjalnie przygotowanych strojach.

Po raz kolejny na starcie Tour de Pologne zobaczymy kolarzy Team Novo Nordisk – amerykańskiej drużyny, w barwach której ścigają się diabetycy. Ekipa poinformowała o tym w komunikacie prasowym, w którym podkreślała, jak duże znaczenie ma dla niej start w polskiej etapówce rangi World Tour.

– 2023 to ważny rok, nie tylko z powodu setnej rocznicy powstania naszego sponsora, ale także ze względu na 10 lat naszego partnerstwa i wspaniałej wspólnej pracy. Jesteśmy bardzo szczęśliwy, że możemy uczcić to wracając na Tour de Pologne. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Lang Teamu za umożliwienie nam rywalizacji z najlepszymi drużynami na świecie, jednocześnie inspirując osoby chore na cukrzycę i pokazując im, że nawet z chorobą można uprawiać sport na zawodowym poziomie

– powiedział dyrektor generalny Team Novo Nordisk, Vassili Davidenko.

– Jak wielokrotnie mówiłem, jestem przekonany, że kolarstwo ma wielką moc łączenia ludzi i szerzenia wiadomości. Wartości wyznawane przez Team Novo Nordisk są szlachetne i wykraczają poza sport. Mam nadzieję, że Tour de Pologne ze swoją międzynarodową publicznością może przyczenić się do zwiększenia świadomości o wielkich celach, do których mogą dążyć osoby żyjące z tą chorobą. Dodatkowo, Team Novo Nordisk zawsze ścigał się w Tour de Pologne w sposób ofensywny i spektakularny

– mówił Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne, cytowany w komunikacie prasowym Team Novo Nordisk.

W 2019 roku kolarz Team Novo Nordisk – Charles Planet – dzięki walecznej jeździe sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji Najaktywniejszego Zawodnika, wygrywając tym samym niebieską koszulkę.

Amerykańska formacja jest trzecią drużyną, która otrzymała dziką kartę na tegoroczny wyścig Tour de Pologne. Wcześniej organizatorzy poinformowali o zaproszeniu Human Powered Health (Alan Banaszek, Stanisław Aniołkowski) i Q36.5 Pro Cycling Team (Szymon Sajnok, Kamil Małecki).

Poprzedni artykułRanking olimpijski: Odległe miejsce Polaków
Następny artykułGianni Moscon opuści Kraj Basków i wystąpi w Paryż-Roubaix?
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Czas na Hre i Voster w TdP