fot. Lotto-Soudal

Dwa tygodnie po tym, jak Nikolas Maes ogłosił decyzję o zakończeniu kariery, Lotto Soudal poinformowało, że zostanie on nowym dyrektorem sportowym ekipy.

Nikolas Maes kilkanaście dni temu poinformował o zakończeniu swojej czternastoletniej, zawodowej kariery. Belg notował bardzo dobre wyniki w juniorze – był pierwszy w wyścigu Flanders-Europe Classic i trzeci w Ronde van Vlaanderen Juniores i mistrzostwach kraju w indywidualnej jeździe na czas. W pierwszym roku orlika zwyciężył w Omloop Mandel – Leie – Schelde i był jedenasty w młodzieżowej odsłonie Paryż – Roubaix. Rok później zajmował miejsca w czołówkach takich wyścigów, jak: Kattekoers, La Cote Picarde, Ronde van Vlaanderen U23, Circuit de Wallonie czy Tour de Berlin, co zaowocowało półrocznym stażem w ekipie Chocolade Jacques / Topsport Vlaanderen, z którą później podpisał trzyletni kontrakt.

W tym czasie na czołowych lokatach kończył między innymi Druivenkoers – Overijse, Tour of Ireland, mistrzostwa Belgii ze startu wspólnego czy etapy Tour de Wallonie i Tour de l’Avenir. W barwach Chocolade Jacques / Topsport Vlaanderen zdobył też pierwsze zawodowe zwycięstwo – etap Vuelta a Burgos. Po sezonie 2009 Maes przeszedł do worldtourowego Quickstep – Innergetic, gdzie pozostał do 2016 roku. W tym czasie triumfował w World Ports Classic i wielokrotnie w czołówce kończył wyścigi najwyższej kategorii.

Ostatnie cztery lata kariery spędził w Lotto Soudal, w którym pełnił rolę pomocnika. Po sezonie 2020 Maes pójdzie śladami innych byłych zawodników Lotto Soudal: Kurta van de Wouvera, Hermana Frisona,Frederika Willemsa, Maxime’a Monfort czy Marca Wautersa i zostanie dyrektorem sportowym ekipy.

Przygotowuję się do mojej drugiej kariery – w branży budowlanej i nieruchomości, ale nie mogę zrezygnować z okazji, by pomóc Lotto Soudal. Kolarstwo jest i zawsze będzie moją pasją. Klasyki to mój konik. Ekipa liczy na moje doświadczenie, ale ja nie mogę się też doczekać wprowadzania wielu młodych talentów do drużyny

– mówił Nikolas Maes w komunikacie prasowym ekipy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments