fot. UCI

Była mistrzyni świata w indywidualnej jeździe na czas – Chloe Dygert – podpisała czteroletni kontrakt z Canyon SRAM Racing.

23-letnia Chloe Dygert, która przez całą swoją karierę ścigała się w Ameryce Północnej, podpisała kontrakt z Canyon SRAM Racing do grudnia 2024. W tym czasie będzie rywalizować zarówno na szosie, jak i na torze, gdzie jest kilkukrotną mistrzynią świata. Amerykanka w swojej kilkuletniej karierze zwyciężyła między innymi w: mistrzostwach i igrzyskach panamerykańskich w indywidualnej jeździe na czas, Colorad Classic, gdzie wygrała cztery etapy, Chrono Kristin Armstrong czy Joe Martin Stage Race.

Mój cel na 2021 rok jest jasny – igrzyska olimpijskie w Tokio. Do tego czasu chcę wyzdrowieć i być gotowa na walkę o złoto w indywidualnej jeździe na czas i w indywidualnym wyścigu na dochodzenie. Nie ścigałam się jeszcze na szosie w Europie, ponieważ zanim mogłam do tego przejść, miałam kilka celów do osiągnięcia. Dalej będę pracowała z moją trenerką, Kristin Armstrong. Zawsze wyznaczamy cele i po ich osiągnięciu jedziemy dalej. Utrzymamy to podejście w przyszłym roku. Nie możemy się doczekać wsparcia ze strony Canyon SRAM i ich partnerów

– mówiła Chloe Dygert w komunikacie prasowym Canyon SRAM Racing.

W ubiegłym roku Amerykanka nie dała szans rywalkom na mistrzostwach świata w indywidualnej jeździe na czas w brytyjskim Yorkshire. Chloe Dygert pokonała drugą Annę van der Breggen o ponad półtorej minuty i zdobyła pierwszą tęczową koszulkę na szosie. W tym roku w Imoli Dygert była na dobrej drodze, by obronić tytuł, lecz w drugiej połowie czasówki upadła i musiała wycofać się z rywalizacji. Choć obyło się bez złamań, Amerykanka miała wiele ran w nodze i aktualnie jest w trakcie rekonwalescencji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments