fot. Androni Giocattoli - Sidermec

Pomimo wcześniejszych doniesień mediów jakoby Fabio Aru miał stać się od przyszłego sezonu częścią drużyny Androni Giocattoli – Sidermec zarządzanej przez Gianniego Savio, jej skład został zamknięty bez Sardyńczyka. Prowadzone są również rozmowy ze sponsorami. 

Według doniesień portalu Cyclingnews drużyna, który w mijającym sezonie ścigała się pod nazwą Androni Giocattoli – Sidermec w sezonie 2021 będzie liczyła dwudziestu kolarzy. W tym gronie nie znajdzie się Fabio Aru, który był łączony ze składem Gianniego Savio.

We włoskim składzie drugiej dywizji zanosi się także na zmiany, jeśli idzie o sponsorów tytularnych. W tej chwili pewna jest tylko firma Sidermec. Według Savio, z Androni oraz dwiema innymi firmami prowadzone są obecnie rozmowy.

– W tej chwili jesteśmy wyłącznie drużyną Sidermec, ale prowadzimy rozmowy z Androni oraz z dwoma innymi sponsorami, które zostaną sfinalizowane przed 15 listopada. Wciąż mamy wolne miejsce na koszulkach. Może być tak, że naszym głównym mecenasem będzie Sidermec, może to być też Androni, ale także inna firma. Wszystko jest w toku

– wyjaśnia Gianni Savio.

Fabio Aru może nie przedłużyć kontraktu z drużyną UAE Team Emirates, w której spędził ostatnie trzy lata. W tym czasie zmagał się z kontuzjami, chorobami oraz nierówną formą, w związku z czym nie sprostał oczekiwaniom kierownictwa zespołu. Sardyńczyk jest łączony z kilkoma drużynami, w tym m.in. z nowym projektem Ivana Basso i Alberto Contadora, jednak Basso powiedział w ubiegłym tygodniu włoskim mediom, że nie zamierzają podpisać kontraktu z Aru. Tymczasem Savio przyznał, że nie ma po prostu pieniędzy, by pozyskać byłego kolarza Astany.

– Wszystkie nazwiska przedstawiliśmy UCI i zamierzamy kontynuować naszą filozofię posiadania młodych i obiecujących kolarzy. W 2021 roku nasz skład będzie tworzyło dwudziestu kolarzy i w przyszłym tygodniu ogłosimy kilka nazwisk, ale nie będzie wśród nich Fabio Aru. Rozmawiałem z nim, ale byłoby to możliwe tylko wtedy, gdybyśmy znaleźli dużego sponsora. Mamy budżet dla dwudziestu młodych kolarzy, ale absolutnie nie mamy pieniędzy na lidera pokroju Fabio Aru. Nie mam pojęcia, gdzie on będzie się ścigał

– powiedział Gianni Savio.

Włoski menedżer potwierdził, że w drużynie zostaną wszyscy kolarze, którzy startowali w tegorocznym wyścigu Giro d’Italia. Szczegóły będą znane w ciągu kilku najbliższych dni.

– Bardzo się cieszę ze wszystkich młodych kolarzy, których mam w składzie, a także z doświadczonego Simona Pellaud. Podpisaliśmy także kontrakt z Zigą Jermanem, zwycięzcą wyścigu Gandawa-Wevelgem do lat 23, których w przeszłości jeździł w tej samej drużynie z Tadejem Pogačarem [ostatnio reprezentował młodzieżową drużynę Groupama-FDJ – przyp. M.W.]. W kolejnych dniach ogłosimy nazwisko młodego kolumbijskiego górala, zaś 15 listopada kolejnych trzech kolarzy. Nie mogę jednak mówić jeszcze o szczegółach

– zakończył Gianni Savio.