fot. Getty Images Sport/ INEOS Grenadiers

Do niecodziennej sytuacji doszło przed startem finałowego, osiemnastego etapu wyścigu Vuelta a España. Chris Froome (INEOS Grenadiers) odebrał nagrodę za wygrany hiszpański Grand Tour z 2011 roku.

Dziewięć lat temu „Biały Kenijczyk” po raz pierwszy pokazał swój wielki talent właśnie podczas wyścigu Vuelta a España. Brytyjczyk wygrał siedemnasty etap i zakończył rywalizację w klasyfikacji generalnej na drugim miejscu. Po wielu latach w czerwcu 2019 roku triumfator wyścigu Hiszpan Juan José Cobo został pozbawiony zwycięstwa z powodu stosowania dopingu.

Do ceremonii wręczenia nagrody za wygraną w hiszpańskiej Vuelcie doszło przed rozpoczęciem ostatniego etapu, co w mediach społecznościowych opisał Chris Froome.

Dziękuję organizatorom wyścigu Vuelta a España za danie mi możliwości świętowania dziś zwycięstwa z 2011 roku. Po raz pierwszy dowiedziałem się o tym będąc na oddziale intensywnej terapii w czerwcu ubiegłego roku, nie wiedząc, czy kiedykolwiek będę w stanie ponownie rywalizować.
Dzisiaj ukończę mój pierwszy Grand Tour od tamtej kraksy i chociaż nie prezentowałem poziomu, na który liczyłem oraz na który pracowałem. Jestem dumny z tego, że zrobiłem ten krok w mojej drodze do miejsca, w którym chciałbym być. Dziękuje bardzo

– napisał Froome.

Właśnie dziś zakończyła się przygoda Brytyjczyka urodzonego w Nairobi z ekipą Sky/INEOS Grenadiers. Od 2010 roku, czyli od założenia ekipy Chris Froome był jej częścią i odniósł w tym czasie 46 zwycięstw. Złożyły się na to między innymi: cztery triumfy w Tour de France, wygrany wyścig Giro d’Italia, dwa razy wygrany wyścig Vuelta a España i wiele innych sukcesów. Tym samym kończy się dziś pewna era. W sezonie 2021 Froome będzie się ścigać w barwach zespołu Israel Start-Up Nation.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments