fot. Israel Start-Up Nation

Belgijski specjalista od wyścigów klasycznych Sep Vanmarcke jest kolejnym wzmocnieniem drużyny Israel Start-Up Nation, która buduje silny skład na sezon 2021. 

32-letni Vanmarcke podpisał trzyletni kontrakt i będzie liderem drużyny z Izraela podczas kampanii wiosennych klasyków. Nils Politt, który odgrywał taką rolę do tej pory, od przyszłego roku będzie kolarzem drużyny BORA-hansgrohe.

– Drużyna buduje silny skład na kolejne lata – kombinację świetnych kolarzy z wielkimi nazwiskami. Cieszę się, że będę częścią tej grupy. Widzę, jak drużyna się rozwija. Zaledwie w ciągu kilku lat stała się poważną część World Touru. Teraz, kiedy już ten poziom został osiągnięty, trzeba mierzyć wyżej

– skomentował podpisanie nowego kontraktu Sep Vanmarcke.

W drużynie Israel Start-Up Nation Belg będzie współpracował z dyrektorem sportowym Erickiem Van Leckerem, z którym zna się z drużyny Garmin, a także z selekcjonerem reprezentacji Belgi Rokiem Verbrugghe, który od przyszłego roku będzie w ekipie z Izraela dyrektorem sportowym. Nie wiadomo jeszcze, czy wraz z Sepem z drużyny EF Pro Cycling odejdzie jego brat – Ken.

Przypomnijmy, że do tej pory drużyna Israel Start-Up Nation pozyskała takich zawodników jak Chris Froome, Michael Woods, Daryl Impey, Patrick Bevin, Alesandro De Marchi czy Carl Fredrik Hagen. Według medialnych doniesień nie zamknięto jeszcze składu, w związku z czym w najbliższej przyszłości należy spodziewać się informacji o pozyskaniu kolejnych kolarzy.