fot. Bahrain McLaren/Twitter/Bettini Photo

Team Total Direct Energie, Israel Start-Up Nation i Bahrain – McLaren opublikowały składy na Vuelta a Espana.

Israel Start-Up Nation w hiszpańskiej Vuelcie poprowadzą Dan Martin i Mihkel Raim. Irlandczyk będzie chciał powalczyć o etapowe zwycięstwo, ale nie wyklucza także jazdy na klasyfikację generalną. W sprinterskich finiszach szanse na triumf będzie miał Raim. Swoich szans w ucieczkach będą też szukali Matteo Badilatti czy James Piccoli.

Moje pierwsze etapowe zwycięstwo i pierwsze miejsce w czołowej dziesiątce było właśnie na Vuelcie, więc to wyścig, z którego mam wiele dobrych wspomnień. Jest tu wiele etapów, które mi pasuję i czuję, że jestem w dobrej dyspozycji. Chciałbym wygrać jeden z nich, a później zobaczę, czy będę w stanie powalczyć w klasyfikacji generalnej

– mówił Dan Martin.

Skład Israel Start-Up Nation na Vuelta a Espana 2020:

Dan Martin (Irlandia), Omer Goldstein (Izrael), James Piccoli (Kanada), Reto Hollenstein, Matteo Badilatti (obaj Szwajcaria), Alexis Renard (Francja), Rory Sutherland (Australia)

Liderami Bahrain – McLaren będą Wout Poels i Matej Mohoric. Holender będzie celował w wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast Mohoric powalczy o wygrane etapowe. Wymienioną dwójkę będą wspierać w głównej mierze młodzi kolarze: Kevin Inkelaar, Santiago Buitrago, Scott Davies, Stephen Williams, Alfred Wright oraz bardziej doświadczony Grega Bole.

Tegoroczna Vuelta będzie ciężkim wyzwaniem z powodu sytuacji z Covid-19. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom i obsłudze. Innymi czynnikami, który będą miały wpływ na wyścig, będą deszcz i zimno, które są bardzo częste o tej porze roku w Hiszpanii. Pomimo tych przeszkód, chcemy dać z siebie wszystko. W trakcie wyścigu naszym celem będzie wspieranie Wouta Poelsa

– mówił dyrektor sportowy ekipy – Gorazd Stangelj.

Skład Bahrain – McLaren na Vuelta a Espana 2020:

Wout Poels, Kevin Inkelaar (obaj Holandia), Santiago Buitrago (Kolumbia), Scott Davies, Stephen Williams, Alfred Wright (wszyscy Wielka Brytania), Grega Bole, Matej Mohoric (Słowenia)

Team Total Direct Energie jak zwykle będzie nastawiony na walkę w ucieczkach. W składzie francuskiej formacji znalazły się takie nazwiska, jak: Romain Sicard, Jonathan Hivert, Julien Simon czy wracający do formy Niki Terpstra. Do Hiszpanii przyleciał też Lorenzo Manzin, który specjalizuje się w sprintach.

Skład Team Total Direct Energie na Vuelta a Espana 2020:

Romain Sicard, Jonathan Hivert, Julien Simon, Lorenzo Manzin, Paul Ourselin, Valentin Ferron (wszyscy Francja), Niki Terpstra, Pim Ligthart (obaj Holandia)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments