fot. Giro d'Italia 2019

Kolejnymi ekipami, które ogłosiły swoje składy na tegoroczną hiszpańską Vueltę są Astana Pro Team, Cofidis Solutions Credits i Mitchelton-Scott.

Liderami drużyny Alexandra Vinokurova będą Ion Izagirre i Alexandr Vlasov. Ten drugi wystartuje w hiszpańskiej Vuelcie po wycofaniu się z Giro d’Italia na drugim etapie. Można więc uznać, że będzie to debiut Vlasova w trzytygodniowym wyścigu. Mimo tego, nie można go skreślać, gdyż w tym sezonie pokazał, że jest w wyśmienitej formie. Swoim liderom pomagać będą Gorka Izagirre, Luis Leon Sanchez, Dmitriy Gruzdev, Alex Aranburu, Omar Fraile i Merhawi Kudus. Prawdopodobnie wymienieni wyżej zawodnicy będą próbowali też swoich sił w ucieczkach.

Skład Astana Pro Team na Vuelta a Espana 2020:

Ion Izagirre, Gorka Izagirre, Luis Leon Sanchez, Alex Aranburu, Omar Fraile (Hiszpania), Alexandr Vlasov (Rosja), Dmitriy Gruzdev (Kazachstan), Merhawi Kudus (Erytrea)

Francuskiej formacji będzie przewodził Guillame Martin, który będzie chciał powalczyć o miejsce w czołówce klasyfikacji generalnej. W zakończonym niespełna miesiąc temu Tour de France Martin zajął jedenastą pozycję. Francuza wspierać będą bardzo dobrzy pomocnicy – Jesus i Jose Herrada, Fernando Barcelo czy Luis Angel Mate, który zdradził, że będzie to jego ostatni wyścig w barwach ekipy Cedrica Vasseur. Oprócz wspomagania lidera, kolarze Cofidisu z pewnością będą zabierali się w odjazdy. Poza wymienioną piątką, w Hiszpani zobaczymy jeszcze Pierre’a-Luca Perichon, Victora Lafaya i Emmanuela Morin.

Skład Cofidis, Solutions Credits na Vuelta a Espana 2020:

Swój skład na Vueltę opublikowała też australijska drużyna Mitchelton-Scott. Jej liderem będzie Esteban Chaves, który po pokonaniu problemów zdrowotnych chce wrócić do dawnej dyspozycji. Przypomnijmy, że w 2016 roku Kolumbijczyk zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelty. Na płaskich etapach powalczy natomiast Dion Smith. W składzie znaleźli się też Mikel Nieve i Tsgabu Grmay, którzy będą szukali szczęścia w ucieczkach. Resztę składu będą tworzyli Australijczycy: Alex Edmondson, Nick Schulz, Callum Scotson i Robert Stannard.

Skład Mitchelton-Scott na Vuelta a Espana 2020:

Esteban Chaves (Kolumbia), Mikel Nieve (Hiszpania), Tsgabu Grmay (Etiopia), Dion Smith (Nowa Zelandia), Alex Edmondson, Nick Schulz, Callum Scotson, Robert Stannard (Australia)