Foto: Critérium du Dauphiné

Kolejne ekipy ogłosiły swoje składy na ostatni Wielki Tour w tym roku. Hiszpańska Vuelta rozpocznie się 20. października.

Drużyna Trek-Segafredo zabiera na hiszpański wyścig mieszankę doświadczenia i młodości. W Wielkim Tourze zadebiutują: Alexander Kamp, Emīls Liepiņš, Michel Ries oraz Juan Pedro Lopéz. Wolną rękę będzie miał Kenny Elissonde, który w 2013 roku wygrał jeden z etapów Vuelta a Espana. Na sprinterskich etapach ma powalczyć Matteo Moschetti.

Mamy młody zespół i nie jedziemy z liderem na klasyfikację generalną. Tacy kolarze jak Juan Pedro López, Michel Ries oraz Niklas Eg będą mogli sporo się nauczyć i spróbować swoich sił na poszczególnych etapach. Natomiast Matteo Moschetti będzie walczył na odcinkach dla sprinterów, ale gdyby jego forma po kontuzji nie była optymalna, to jego miejsce na finiszach zajmie Emīls Liepiņš

– oznajmił dyrektor sportowy Grégory Rast.

Skład Trek-Segafredo na Vuelta a Espana 2020:

Niklas Eg (DEN), Kenny Elissonde (FRA), Koen de Kort (NED), Alexander Kamp (DEN), Emīls Liepiņš (LAT), Juan Pedro López (ESP), Matteo Moschetti (ITA) i Michel Ries (LUX).

UAE Team Emirates ma zamiar podczas hiszpańskiej Vuelty skupić się na walce o etapowe skalpy. W ubiegłym roku Tadej Pogačar wygrał trzy etapy, klasyfikację młodzieżową, a w generalce zajął trzecie miejsce.

Podczas tegorocznej edycji o etapy powinni powalczyć David De La Cruz, Davide Formolo i Rui Costa. Podczas sprinterskich pojedynków zaprezentuje się Jasper Philipsen, a na pagórkowatych odcinkach formy będzie szukał Aleksandr Riabushenko.

Myślę, że od samego początku to będzie intensywny wyścig. Mamy ciekawy skład, który może powalczyć w każdym terenie. U siebie będzie się chciał pokazać De La Cruz, a Formolo chce potwierdzić swoją dobrą formę. Liczymy, że nasza młodzież także będzie widoczna na tej Vuelcie

– powiedział menadżer Matxin Fernandez.

Skład UAE Team Emirates na Vuelta a Espana 2020:

David De La Cruz (Spa), Davide Formolo (Ita), Alessandro Covi (Ita), Jasper Philipsen (Bel), Rui Costa (Por), Sergio Henao (Col), Aleksandr Riabushenko (Blr) i Ivo Oliveira (Por).