35-letni Belg, który od 2019 roku reprezentuje barwy Movistar Team poinformował, że nie wystartuje już w żadnym profesjonalnym wyścigu.

Najlepszymi wynikami Belga w ostatnim sezonie w jego karierze były 7. miejsce w Giro della Toscana oraz pozycje w czołowej dziesiątce w Kuurne-Bruxelles-Kuurne i na etapie Tour de Pologne. Ostatnim wyścigiem Roelandtsa był BinckBank Tour, który odbył się na przełomie września i października. Belg nie ukończył ostatniego etapu wyścigu z powodu kraksy. W jej wyniku, ucierpiało jego ramię, przez co nie zobaczymy już go w tym roku w żadnej imprezie.

W ciągu 17-letniej kariery Jürgen Roelandts zwyciężył ledwie w ośmiu wyścigach, ale ta liczba nie mówi wiele o poziomie, który reprezentował Belg. Był on najlepszy między innymi Eurometropole Tour, a w 2008 roku wygrał etap Tour de Pologne. Roelandts był bardzo solidnym kolarzem – zajmował miejsca w czołówkach takich wyścigów, jak: GP Cycliste de Montreal, GP Ouest France – Plouay, Gent – Wevelgem, E3 Harelbeke czy w wyścigach ze startu wspólnego na Igrzyskach Olimpijskich i mistrzostwach świata. Dwukrotnie stał też na podium monumentu, w 2013 roku był drugi w Ronde van Vlaanderen, a trzy lata później w Mediolan – San Remo.

Poprzedni artykułJhonatan Narvaez: „Jestem bardzo szczęśliwy ze zwycięstwa z ucieczki”
Następny artykułVuelta a Espana 2020: Składy Trek-Segafredo i UAE Team Emirates