fot. CCC Development Team

Szymon Krawczyk z ekipy CCC Development Team zwyciężył drugi etap Giro della Regione Friuli Venezia Giulia (2.2). Polak na finiszu pokonał Niklasa Larsena z Uno-X Pro Cycling Team.

Drugi, mierzący 164 kilometry etap, prowadził kolarzy okolicami San Marco di Mereto di Tromba, w którym zlokalizowana została meta. Trasa była lekko pofałdowana i zostały na niej ulokowane cztery premie górskie.

W ucieczkę dnia zabrało się sześciu kolarzy: Maximilian Kuen (Team Vorarlberg Santic), Andrea Cervellera (Casillo- Petroli Firenze -Hopplà), Remi Cocusse (U.S. Monaco), Florian Lipowitz (Tirol KTM Cycling Team) i Raul Colombo (Work Service Dynatek Vega). Odjazd cały czas był kontrowany przez Uno-X i został zneutralizowany na około 25 kilometrów do mety.

W końcówce wyścigu, od peletonu oderwało się ponad 20. zawodników. Czołową grupę napędzało mające kilku kolarzy z przodu Uno-X Pro Cycling Team, co spowodowało, że to między zawodnikami z tej grupki rozegra się walka o etapowy triumf. W finiszu w San Marco di Mereto di Tromba najlepszy był Szymon Krawczyk z CCC Development Team.

Do mety w czołówce dojechał też Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski Cycling Team) i Szymon Tracz (CCC Development Team).