fot. HRE Mazowsze Serce Polski / Mario Stiehl

Bus HRE Mazowsze Serce Polski z zawodnikami, jadący do hotelu po pierwszym etapie Giro della Regione Friuli Venezia Giulia uległ wypadkowi. Jeden z kolarzy zespołu został przewieziony do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka – obsługa, jak i pozostali zawodnicy nie są ranni.

Bus kontynentalnej ekipy HRE Mazowsze Serce Polski, w którym znajdowali się kolarze ścigający się aktualnie w Giro della Regione Friuli Venezia Giulia, uległ wypadkowi na autostradzie, o czym poinformowała mazowiecka drużyna w oficjalnym komunikacie. Czytamy w nim, że jeden z kolarzy został przewieziony do szpitala, ze względu na podejrzenie złamania obojczyka.

Na szczęście pozostali członkowie ekipy – obsługa i zawodnicy, nie odnieśli obrażeń. Nie wiadomo jednak, czy po takim zdarzeniu ekipa wystartuje do jutrzejszego etapu włoskiej etapówki – decyzja ma zostać podjęta dziś wieczorem.

Treść oświadczenia ekipy HRE Mazowsze Serce Polski:

Drodzy kibice,
nie takie informacje chcielibyśmy Wam przekazywać, ale życie pisze różne scenariusze. W drodze do hotelu z 1. etapu Giro della Regione Friuli Venezia Giulia samochód z naszymi zawodnikami uległ wypadkowi na autostradzie.

Jeden z naszych kolarzy został przewieziony do szpitala z podejrzeniem złamanego obojczyka. Reszta kolarzy i obsługi jest bezpieczna i zdrowa.

Decyzja o starcie do jutrzejszego etapu zapadanie późnym wieczorem.
To dla nas bardzo trudny moment, ale wrócimy silniejsi, głęboko w to wierzymy.

Poprzedni artykułClassic Grand Besançon 2021: Biniam Ghirmay Hailu wygrywa po raz pierwszy w Europie
Następny artykuł„Anonimowy kolarz. Prawdziwe życie w zawodowym peletonie” [recenzja]
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments