fot. Giro d'Italia

Arnaud Démare (Groupama-FDJ) wygrał siódmy etap wyścigu Giro d’Italia, który zakończył się pierwszym w tegorocznej edycji czysto sprinterskim finiszem. Bez zmian na czele klasyfikacji generalnej – liderem nadal jest Joao Almeida (Deceuninck-Quick Step). Rafał Majka (BORA-hansgrohe) dojechał bezpiecznie w peletonie i zachował dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Siódmy etap wyścigu Giro d’Italia przebiegał z miejscowości Materna do Brindini, a jego całkowity dystans wynosił 143 km. Na papierze wyglądał jako jeden z najłatwiejszych w tegorocznej edycji, jeśli nie najłatwiejszy. Szybko się jednak okazało, że był to najgorszy dzień, o jakim mogli pomyśleć kolarze walczący w klasyfikacji generalnej. Fakt, że większość trasy etapu prowadziła w dół (760 metrów w stosunku do 450 metrów wspinaczki) i nie zaplanowano żadnej górskiej premii powodował, że zanosiło się na bardzo szybki dzień w siodle. Na 66. kilometrze znajdowała się pierwsza lotna premia, a już 25 kilometrów później druga i zarazem ostatnia tego dnia. 5 kilometrów przed metą peleton skręcał w Via Appia – bardzo długą prostą w stronę Brindisi. Kolejny zakręt kolarze musieli pokonać dopiero 2,2 km przed metą, a następnie trzy 90-stopniowe zakręty i rondo, zanim wjechali na ostatni kilometr. Flamme rouge to prosta, płaska i szeroka szosa, a więc idealne warunki dla tzw. “czystych sprinterów” albo po prostu najszybszych zawodników startujących w tegorocznej edycji Giro d’Italia.

Zaraz po starcie ostrym uformowała się czteroosobowa ucieczka dnia w składzie: Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Marco Frapporti (Vini Zabu-KTM), Simon Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec) oraz Josef Cerny (CCC Team). Do prowadzącego kwartetu próbował przez dłuższą chwilę dołączyć także Fabio Mazzucco (Bardiani-CSF), ale coraz silniej wiejący boczny wiatr uniemożliwił to Włochowi.

Już 130 kilometrów przed metą okazało się, że sprawdziły się prognozy pogody zapowiadające silny boczny wiatr w pierwszej fazie etapu. Chociaż na początku wydawało się, że powstaną duże rocznice i niektórzy kolarze walczący w klasyfikacji generalnej stracą czas, to około 40 kilometrów przed metą wszystko się zjechało. Na szczęście m.in. dla Rafała Majki i Pello Bilbao. Tempo pierwszej godziny było jednak zawrotne – średnia prędkość wyniosła 51,5 km/h.

Nerwowość panująca na siódmym etapie dała swój upust 77 km przed metą, kiedy to po “liźnięciu koła” na asfalcie znaleźli się m.in. właściciel koszulki najlepszego młodzieżowca Vanhoucke, lider drużyny Astana Jakob Fuglsang, a także Wilco Keldermann. Na szczęście żadnemu z tych kolarzy nie stało się nic poważnego i mogli kontynuować rywalizację.

W takich warunkach szans na przetrwanie nie mieli uciekinierzy, którzy po uformowaniu się ucieczki szybciej zaczęli tracić czas niż zyskiwać. Tym faktem nie zniechęcili się Pellaud i Frapporti, którzy 80 km przed metą postanowili ruszyć ponownie. Wobec tego Pellaud wygrał pierwszy lotny finisz, zaś na drugim – na którym nie było już prowadzącej dwójki – peleton nie rywalizował. Jako pierwszy kreskę przejechał Manuele Boaro, a na bonusowe sekundy załapał się nawet Kamil Gradek.

W miejscu, gdzie znajdował się baner oznajmiający, że do mety pozostało 45 km wydarzyła się kolejna kraksa, w którą było zaangażowanych wielu kolarzy reprezentujących rozmaite drużyny. Jednym z tych, którzy znaleźli się na asfalcie był lider klasyfikacji górskiej Filippo Ganna (INEOS Grenadiers). Kolarze, którzy przewrócili się razem z nim utworzyli drugą grupę, która momentalnie poniosła stratę do peletonu wynoszącą minutę. W kraksie tej uczestniczyło kilku kolarzy CCC Team, w tym Ilnur Zakarin.

Ostatecznie, gdy peleton rozpoczął ostatnie 20 km etapu, zarówno grupa Ganny, jak i grupa Zakarina dołączyła do peletonu. Chwilę później sytuacja nieco się uspokoiła (przynajmniej, jeśli idzie o kraksy) i drużyny rozpoczęły formowanie sprinterskich pociągów, zaś te nie zainteresowane walką na finiszu ochranianiem swoich liderów. Sytuację dodatkowo komplikował fakt, że niektóre z ekip miały do zrobienia zarówno jedno i drugie, jak np. BORA-hansgrohe z Patrickiem Konradem, Rafałem Majką i… Peterem Saganem.

Na szczęście ostatnie kilometry przebiegły dość spokojne, i co najważniejsze, bez kraks. Po raz dugi z rzędu bardzo pewne i zdecydowane zwycięstwo odniósł Arnaud Démare. Sto szóste drugie miejsce w karierze zdobył Peter Sagan, zaś podium domknął Michael Matthews (Team Sunweb). Dzięki kolejnemu etapowemu zwycięstwo mistrz Francji powiększył przewagę w klasyfikacji punktowej.

Wyniki siódmego etapu: 

1 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 2:47:28
2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
3 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
4 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers
5 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Deceuninck-Quickstep
6 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation
7 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-Quickstep
8 Enrico Battaglin (Ita) Bahrain McLaren
9 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
10 Elia Viviani (Ita) Cofidis
11 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates
12 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’
13 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates
14 Josef Cerny (Pol) CCC Team
15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
16 Joao Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep
17 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
18 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates
19 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
20 Christoph Pfingsten (Ger) Team Jumbo-Visma
21 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma
22 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) UAE Team Emirates
23 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
24 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
25 Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling
26 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
27 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
28 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
29 Rick Zabel (Ger) Israel Start-Up Nation
30 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren
31 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF Faizane’
32 Fabio Felline (Ita) Astana Pro Team
33 Chris Harper (Aus) Team Jumbo-Visma
34 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
35 Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team
36 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
37 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
38 Fausto Masnada (Ita) CCC Team
39 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team
40 James Knox (GBr) Deceuninck-Quickstep
41 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers
42 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
43 Mark Padun (Ukr) Bahrain McLaren
44 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain McLaren
45 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
46 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
47 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
48 Lawrence Warbasse (USA) AG2R la Mondiale
49 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers
50 Sergio Samitier Samitier (Spa) Movistar Team
51 Simone Consonni (Ita) Cofidis
52 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R la Mondiale
53 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma
54 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
55 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
56 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec
57 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
58 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
59 Nico Denz (Ger) Team Sunweb
60 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers
61 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal
62 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
63 Andrea Vendrame (Ita) AG2R la Mondiale
64 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team
65 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
66 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
67 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain McLaren
68 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates
69 François Bidard (Fra) AG2R la Mondiale 0:00:23
70 Daniel Navarro Garcia (Spa) Israel Start-Up Nation 0:00:28
71 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R la Mondiale
72 Attila Valter (Hun) CCC Team
73 Victor De la Parte (Spa) CCC Team
74 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
75 Tobias Foss (Nor) Team Jumbo-Visma
76 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’
77 Ben Gastauer (Lux) AG2R la Mondiale
78 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R la Mondiale
79 Jesper Hansen (Den) Cofidis
80 Danilo Wyss (Swi) NTT Pro Cycling
81 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling
82 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team
83 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
84 Marco Mathis (Ger) Cofidis
85 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
86 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling
87 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-Up Nation
88 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
89 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
90 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck-Quickstep
91 Chad Haga (USA) Team Sunweb
92 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
93 Eros Capecchi (Ita) Bahrain McLaren
94 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 0:00:36
95 Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:00:39
96 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis 0:00:46
97 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
98 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec
99 Kamil Gradek (Pol) CCC Team
100 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 0:00:50
101 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:00:55
102 Nathan Haas (Aus) Cofidis
103 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:00:58
104 Ruben Guerreiro (Por) EF Pro Cycling
105 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana Pro Team 0:01:08
106 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation
107 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation 0:01:10
108 Guy Sagiv (Isr) Israel Start-Up Nation
109 Davide Villella (Ita) Movistar Team 0:01:15
110 Giovanni Visconti (Ita) Vini Zabu’ KTM
111 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’
112 Simon Clarke (Aus) EF Pro Cycling
113 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
114 Kamil Malecki (Pol) CCC Team
115 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Pro Cycling
116 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
117 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
118 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
119 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
120 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal
121 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
122 Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizane’
123 Matteo Sobrero (Ita) NTT Pro Cycling
124 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
125 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ
126 Pavel Kochetkov (Rus) CCC Team
127 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers
128 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
129 Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
130 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
131 Jan Tratnik (Slo) Bahrain McLaren
132 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
133 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
134 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) Movistar Team 0:01:47
135 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:01:51
136 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation
137 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-Quickstep
138 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma
139 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
140 Etienne Van Empel (Ned) Vini Zabu’ KTM
141 James Whelan (Aus) EF Pro Cycling 0:01:55
142 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling
143 Louis Meintjes (RSA) NTT Pro Cycling
144 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
145 Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling
146 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
147 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
148 Jefferson Alexander Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec
149 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:02:06
150 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott 0:02:17
151 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers
152 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 0:02:21
153 Lawson Craddock (USA) EF Pro Cycling 0:02:33
154 Marco Frapporti (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:02:39
155 Lorenzo Rota (Ita) Vini Zabu’ KTM
156 Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:02:52
157 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:03:03
158 Jonathan Dibben (GBr) Lotto Soudal
159 Rohan Dennis (Aus) Ineos Grenadiers 0:03:24
160 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:05:44
161 Domen Novak (Slo) Bahrain McLaren 0:05:45
162 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe
163 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team
164 Sean Bennett (USA) EF Pro Cycling 0:07:33
165 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal 0:10:57
166 Dylan Sunderland (Aus) NTT Pro Cycling 0:15:10
167 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) NTT Pro Cycling 0:17:37
168 Tony Gallopin (Fra) AG2R la Mondiale 0:21:27

Klasyfikacja generalna po siedmiu etapach: 

1 Joao Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep 24:48:29
2 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren 0:00:43
3 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:48
4 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:00:59
5 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:01:01
6 Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling 0:01:05
7 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:19
8 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma 0:01:21
9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:01:26
10 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:01:32
11 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:01:33
12 Fausto Masnada (Ita) CCC Team 0:01:38
13 Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team 0:01:44
14 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain McLaren 0:01:48
15 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:01:56
16 Sergio Samitier Samitier (Spa) Movistar Team 0:02:12
17 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott 0:02:47
18 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:02:57
19 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 0:03:18
20 James Knox (GBr) Deceuninck-Quickstep 0:03:26
21 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:03:52
22 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R la Mondiale 0:04:31
23 Chris Harper (Aus) Team Jumbo-Visma 0:04:57
24 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma 0:05:17
25 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:06:49
26 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:07:15
27 Lawrence Warbasse (USA) AG2R la Mondiale 0:07:38
28 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:08:12
29 Attila Valter (Hun) CCC Team 0:09:35
30 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis 0:09:46
31 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:10:37
32 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling 0:10:38
33 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 0:12:36
34 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:12:39
35 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe 0:12:50
36 Daniel Navarro Garcia (Spa) Israel Start-Up Nation 0:16:08
37 Fabio Felline (Ita) Astana Pro Team 0:16:26
38 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R la Mondiale 0:16:31
39 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Pro Cycling 0:17:46
40 Ruben Guerreiro (Por) EF Pro Cycling 0:18:32
41 Davide Villella (Ita) Movistar Team 0:18:57
42 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:19:11
43 Tobias Foss (Nor) Team Jumbo-Visma 0:19:43
44 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana Pro Team 0:19:49
45 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:20:11
46 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) Movistar Team 0:22:11
47 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 0:22:24
48 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 0:22:47
49 Victor De la Parte (Spa) CCC Team 0:22:50
50 Pavel Kochetkov (Rus) CCC Team 0:22:54
51 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck-Quickstep 0:24:53
52 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:25:14
53 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 0:25:17
54 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 0:25:34
55 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers 0:26:17
56 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:26:22
57 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:26:29
58 Christoph Pfingsten (Ger) Team Jumbo-Visma 0:26:35
59 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:26:38
60 Mark Padun (Ukr) Bahrain McLaren 0:27:15
61 Jan Tratnik (Slo) Bahrain McLaren 0:27:39
62 Giovanni Visconti (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:27:59
63 Tony Gallopin (Fra) AG2R la Mondiale 0:29:00
64 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 0:30:14
65 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:30:30
66 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:30:33
67 François Bidard (Fra) AG2R la Mondiale 0:30:54
68 Enrico Battaglin (Ita) Bahrain McLaren 0:30:56
69 Jesper Hansen (Den) Cofidis 0:31:24
70 Edoardo Zardini (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:31:49
71 Ben Gastauer (Lux) AG2R la Mondiale 0:31:56
72 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R la Mondiale 0:32:01
73 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo 0:33:25
74 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:33:30
75 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:34:23
76 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 0:34:30
77 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:34:38
78 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:36:12
79 Andrea Vendrame (Ita) AG2R la Mondiale 0:36:34
80 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:37:07
81 Louis Meintjes (RSA) NTT Pro Cycling 0:37:18
82 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) NTT Pro Cycling 0:37:46
83 Hector Carretero (Spa) Movistar Team 0:38:02
84 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:38:05
85 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:38:17
86 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma 0:40:20
87 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers 0:40:58
88 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling 0:41:14
89 Eros Capecchi (Ita) Bahrain McLaren 0:41:17
90 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:41:46
91 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ 0:42:02
92 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec 0:42:12
93 Matteo Sobrero (Ita) NTT Pro Cycling 0:43:42
94 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:43:56
95 Jefferson Alexander Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec 0:44:44
96 Lorenzo Rota (Ita) Vini Zabu’ KTM 0:45:28
97 Simon Clarke (Aus) EF Pro Cycling 0:45:32
98 Danilo Wyss (Swi) NTT Pro Cycling 0:45:38
99 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:46:18
100 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:46:57
101 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation 0:48:11
102 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain McLaren
103 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-Quickstep 0:48:46
104 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:50:39
105 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:50:55
106 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:51:21
107 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:51:53
108 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec 0:52:02
109 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal 0:52:12
110 Rohan Dennis (Aus) Ineos Grenadiers 0:52:38
111 Kamil Malecki (Pol) CCC Team 0:52:44
112 Josef Cerny (Pol) CCC Team 0:54:53
113 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott 0:55:04
114 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal 0:55:34
115 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ 0:56:21
116 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis 0:56:32
117 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:57:45
118 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:57:51
119 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 0:58:14
120 Sean Bennett (USA) EF Pro Cycling 0:58:42
121 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma 1:00:29
122 Simone Consonni (Ita) Cofidis 1:00:34
123 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 1:00:43
124 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 1:00:44
125 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling 1:01:50
126 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 1:02:05
127 Kamil Gradek (Pol) CCC Team 1:02:06
128 Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 1:02:08
129 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 1:02:22
130 Lawson Craddock (USA) EF Pro Cycling 1:02:27
131 Rick Zabel (Ger) Israel Start-Up Nation 1:04:09
132 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 1:05:24
133 Marco Frapporti (Ita) Vini Zabu’ KTM 1:06:22
134 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 1:06:27
135 Nathan Haas (Aus) Cofidis 1:06:59
136 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott 1:07:09
137 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 1:07:15
138 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation 1:07:52
139 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ 1:08:09
140 Nico Denz (Ger) Team Sunweb 1:08:23
141 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 1:08:36
142 Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling 1:08:42
143 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 1:09:09
144 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 1:09:16
145 James Whelan (Aus) EF Pro Cycling 1:09:39
146 Etienne Van Empel (Ned) Vini Zabu’ KTM 1:10:00
147 Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 1:10:06
148 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 1:10:08
149 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 1:11:21
150 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 1:11:41
151 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott 1:12:01
152 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team 1:12:36
153 Dylan Sunderland (Aus) NTT Pro Cycling 1:13:24
154 Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ KTM 1:14:13
155 Domen Novak (Slo) Bahrain McLaren
156 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) UAE Team Emirates 1:14:19
157 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation 1:14:32
158 Elia Viviani (Ita) Cofidis 1:15:24
159 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-Up Nation 1:15:34
160 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 1:16:41
161 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 1:16:50
162 Marco Mathis (Ger) Cofidis 1:18:24
163 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 1:20:05
164 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep 1:20:13
165 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Deceuninck-Quickstep 1:20:18
166 Guy Sagiv (Isr) Israel Start-Up Nation 1:28:14
167 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation 1:28:18
168 Jonathan Dibben (GBr) Lotto Soudal 1:31:28