Fot. CCC Team

Jak podają belgijskie media, Greg Van Avermaet (CCC Team), który z powodu kraksy nie ukończył wyścigu Liège-Bastogne-Liège, uległ poważnym obrażeniom. Między innymi ma złamane trzy żebra oraz pierwszy poprzeczny krąg piersiowy.

Greg Van Avermaet miał kraksę 100 kilometrów przed metą po tym, jak wjechał w niezabezpieczony znak drogowy znajdujący się na pasie rozdzielającym szosę. Chwilę leżał, a potem siedział na asfalcie i ostatecznie wycofał się z rywalizacji.

Jak się okazało późnym wieczorem, po szczegółowych badaniach, lider CCC Team złamał trzy żebra oraz pierwszy poprzeczny krąg piersiowy i jego sezon prawdopodobnie się zakończył. Szczegółowych informacji o stanie zdrowia mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro dowiedzieliśmy w komunikacie prasowym wydanym przez drużynę „Pomarańczowych”.

Zdjęcia rentgenowskie wykonane w Szpitalu Uniwersyteckim du Sart-Tilman w Liège ujawniły, że u Grega doszło do oddzielenia stawu barkowo-obojczykowego. ma on też trzy złamane żebra, małą odmę opłucnową oraz małe złamanie pierwszego poprzecznego kręgu piersiowego. Na szczęście (Van Avermaet) nie doznał wstrząsu mózgu. Powyższe obrażenia najprawdopodobniej oznaczają koniec sezonu dla Grega. Jednakże wraz z Maxem Testą, głównym lekarzem ekipy CCC Team będziemy monitorować jego powrót do zdrowia i podejmować odpowiednie decyzje w nadchodzących dniach i tygodniach

– powiedział doktor Piotr Kosielski, lekarz zespołu CCC Team.

Belgowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments