fot. Dariusz Krzywański

Jakub Kaczmarek reprezentujący Mazowsze Serce Polski Team w Wysowej-Zdrój zdobył tytuł Górskiego Szosowego Mistrza Polski. 26-latek miał na mecie ponad dwie minuty przewagi. 

Do znajdującej się na terenie województwa małopolskiego Wysowej-Zdrój drużyna Mazowsze Serce Polski Team delegowała siedmiu kolarzy. Oprócz Kaczmarka na trasie walczyli Karol Domagalski, Adam Żuber, Alan Banaszek, Marek Rutkiewicz, Michał Podlaski oraz Emanuel Piaskowy.

Dominacja na trasie była owocem pracy zespołowej – pierwszy atak wykonał Banaszek, a następnie swoich sił próbował Rutkiewicz. Kolarze w czerwonych koszulkach jechali czujnie i kontrolowali wyścig. Decydującą ucieczkę Kaczmarek tworzył wraz z Adamem Stachowiakiem i Pawłem Franczakiem. Na ostatniej rundzie pozbawił rywali złudzeń wykonując decydujący atak. Na metę wjechał samotnie mając ponad dwie minuty przewagi.

Robiliśmy wszystko, żeby być w każdej możliwej ucieczce. Gdy zaatakowaliśmy poczułem, że jestem mocny. Na ostatniej rundzie widziałem, że Pawłowi Franczakowi zaczyna już brakować sił. Wiedziałem, że muszę to wykorzystać i zostawić go na ostatnim podjeździe. Ruszyłem na około 8 kilometrów przed metą, na najdłuższym podjeździe. Okazało się, że zostawiłem za sobą Pawła oraz Adama

– podsumował Kaczmarek.

Łącznie w pierwszej dziesiątce znalazło się aż czterech kolarzy Mazowsze Serce Polski Team – 6. miejsce zajął Michał Podlaski, za nim wjechał Piaskowy, a na 9.pozycji sklasyfikowano Rutkiewicza.

Dla drużyny Mazowsze Serce Polski Team był to początek bardzo intensywnej kampanii startów – kolarze jadą bezpośrednio na Tour de Serbia, a dzień później walczą na trasie Belgrade-Banjaluka. W planach startowych także Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, Bałtyk-Karkonosze Tour oraz prestiżowe zmagania Okolo Slovenska.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments