fot. Szymon Gruchalski/Tour de Pologne

Przedsiębiorstwo farmaceutyczne Novo Nordisk przez kolejne trzy lata będzie sponsorować drużynę o tej samej nazwie, w której ścigają się wyłącznie diabetycy z cukrzycą typu 1.

W grudniu 2012 roku duńska firma farmaceutyczna rozpoczęła owocną współpracę z zespołem kolarskim Novo Nordisk. Szef drużyny Phil Southerland w wydanym komunikacie prasowym zaznaczył, że jest zachwycony dotychczasową współpracą z globalnym przedsiębiorstwem farmaceutycznym.

Naprawdę mamy najbardziej wspierającego i zaangażowanego sponsora w kolarstwie. Dzięki naszej współpracy przez ostatnie osiem lat ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić wartość i mieć wpływ na otaczający świat. W tym roku doszło do jednego z największych kryzysów ostatnich lat, więc czujemy się wyjątkowo szczęśliwi, że nasz sponsor zobowiązał się do przedłużenia niesamowitej współpracy o kolejne trzy lata. Novo Nordisk to niesamowita firma, która naprawdę ucieleśnia wartości i misję tego zespołu. Są w pełni zaangażowani we wspieranie osób chorujących na cukrzycę i pomaganie im w realizacji ich marzeń

– powiedział Southerland.

Diabetycy z amerykańskiej ekipy prokontynentalnej dali się poznać już polskim kibicom. Team Novo Nordisk brał udział w czterech edycjach wyścigu Tour de Pologne w latach 2016-2017 oraz 2019-2020.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments