fot. CCC-Liv

Niestety CCC-Liv przystąpiło do dzisiejszego Strade Bianche bez jednej zawodniczki. Dziś rano okazało się, że Asheigh Moolman nie jest w stanie się ścigać.

Moolman to jedna z największych gwiazd polskiego zespołu. W czasie przerwy spowodowanej pandemią wygrywała praktycznie wszystkie e-wyścigi, w których startowała natomiast tydzień temu, już po wznowieniu, pokazała, że tamte wyniki nie były przypadkiem. W Durango-Durango zajęła świetne 6. miejsce – najwyższe spośród wszystkich zawodniczek CCC-Liv.

Można było liczyć na to, że i w Strade Bianche powalczy o wysoką lokatę, zwłaszcza że zawsze dobrze jej szło w tym wyścigu. Niestety wczoraj, podczas treningu zaliczyła kraksę, która jej to uniemożliwiła.

Czekałam na ten dzień od wielu miesięcy, ale wygląda na to, że start w tegorocznym Strade Bianche nie był mi pisany. Wczoraj, podczas treningu, ucierpiałam w kraksie. Założono mi 60 szwów, co sprawiło, że nie mogę przystąpić do dzisiejszego wyścigu. Swoim koleżankom z CCC-Liv życzę szczęścia i przede wszystkim mocnych nóg. Dziękuję za wszystkie dobre słowa.

– napisała dziś Afrykanerka w swoich mediach społecznościowych.

Na szczęście polska ekipa przyjechała do Włoch w bardzo mocnym składzie, z Sofią Bertizzolo, Sorayą Paladin i przede wszystkim Marianne Vos. Dlatego możemy liczyć na to, że, pomimo nieobecności 34-letniej zawodniczki, zobaczymy z przodu kilka pomarańczowych koszulek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments