fot. Israel Start-Up Nation/Israel Cycling Academy

Bardzo długo czekaliśmy na powrót kolarskich wyścigów. Sezon UCI został dzisiaj wznowiony na Wyścigu Dookoła Mazowsza. Niestety, z powodu wypadku niezwiązanego z wyścigiem pierwszy etap został przerwany i odwołany.

Pierwszy etap wyścigu rozgrywany był dookoła Teresina. Stosunkowo płaska trasa liczyła około 170 kilometrów.

Zdjęcie

Na starcie wyścigu stanęło aż 25 zespołów liczących 6 kolarzy. Duże zainteresowanie spowodowała długa przerwa od ścigania. Rywalizacja dookoła Teresina od samego początku rozgrywana była w mocnym tempie. Ostatecznie ucieczkę dnia stworzyli Adam Kuś z TC Chrobry Scott Głogów i Antti-Jussi Juntunen z Tartu2024.

Dwójka uciekinierów wypracowała dużą przewagę, która wynosiła nawet 12 minut. W dalszej fazie wyścigu peleton poważnie przyspieszył, aby zmniejszyć różnicę. Na około 50 kilometrów do mety wynosiła ona sześć i pół minuty.

Potem przewaga Polaka i Fina zmalała do 4 minut. Jednak na 30 kilometrów przed metą doszło do przerwania wyścigu. Okazało się, że na trasie wyścigu doszło do wypadku z udziałem motocyklu niezwiązanego ze zmaganiami kolarskimi, który uderzył w samochód z napisem “koniec wyścigu”. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja.

Z powodu zaistniałej sytuacji pierwszy etap Wyścigu Dookoła Mazowsza musiał zostać przerwany, a następnie odwołany. Tym samym w Teresinie nie poznamy długo wyczekiwanego zwycięzcy pierwszej rywalizacji po długiej przerwie. Jutro rozegrana zostanie indywidualna jazda na czas na Służewcu.