Foto: CCC Development Team / Szymon SIkora

Już jutro rozpoczyna się Wyścig Dookoła Mazowsza. Pierwszy po tym, jak w marcu ogłoszono pandemię koronawirusa. Ekipę CCC Development Team będą reprezentować – Kacper Walkowiak, Damian Papierski, Szymon Tracz, Szymon Krawczyk, Stanisław Aniołkowski oraz Petr Kelemen.

Wszyscy są już bardzo spragnieni rywalizacji. Tegoroczny sezon kolarski będzie wyjątkowo krótki. W związku z tym zainteresowanie udziałem w wyścigach organizowanych na terenie Polski jest wyjątkowo duże. W tegorocznej edycji Wyścigu Dookoła Mazowsza weźmie wiele ekip z doskonałymi zawodnikami w składzie.

Nasi kolarze do startu przygotowywali się podczas tygodniowego zgrupowania w Zieleńcu.

Ten krótki obóz szybko minął. Wykorzystałem maksymalnie czas. Dopisywała pogoda, więc udało się zrealizować kilka ciężkich jednostek treningowych. Mam nadzieję, że praca wykonana w Zieleńcu zaprocentuje podczas sezonu. W czasie Wyścigu Dookoła Mazowsza będę skupiał się na tym, by jak najlepiej wykonywać swoje zadania i pomagać naszym sprinterom, szczególnie “Aniołkowi”. Sam nastawiam się na jazdę indywidualną na czas

– mówi Szymon Tracz, zawodnik naszej ekipy, który weźmie udział w Wyścigu Dookoła Mazowsza.

O formę swoich podopieczny spokojny jest Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy naszej ekipy.

Wykonaliśmy solidną robotę. Na Wyścig Dookoła Mazowsza wystawiamy najmocniejszy obecnie skład, ze zwycięzcą ubiegłorocznej edycji Stanisławem Aniołkowskim, który jest w dobrej formie. Także nasi pozostali zawodnicy są odpowiednio przygotowani i mają wielki głód ścigania. To będzie ciekawy wyścig. Jego specyfika jest taka, że od samego początku trzeba być uważnym. Liczą się sekundy. Ważne będzie, aby na początku nie stracić za dużo, bo może się okazać, że nie będzie gdzie odrobić tych strat

– mówi Tomasz Brożyna.

Stanisław Aniołkowski po raz kolejny przystąpi do rywalizacji z numerem jeden. Tym razem będzie bronił zwycięstwa w klasyfikacji generalnej wywalczonego w ubiegłym roku.

W 2019 roku też startowałem z “jedynką”. Wówczas jednak odziedziczyłem ją po Szymonie Sajnoku, który w 2018 wygrał wyścig w barwach ekipy CCC. Rok temu wygrałem już samodzielnie i teraz będę bronił koszulki. Na pewno inni zawodnicy będą zwracać na mnie szczególną uwagę. Po zgrupowaniu w Zieleńcu zrobiłem kilka akcentów szybkościowych, aby rozkręcić nogę. Jestem dobrze przygotowany, podobnie jak wszyscy moi koledzy. Mamy mocny skład, każdy z nas może ten wyścig wygrać. Dla nas najważniejsze jest, aby to któryś z nas stanął na najwyższym stopniu podium oraz byśmy wypadli jak najlepiej jako drużyna

– kończy “Aniołek”.

ETAP I, TERESIN – TERESIN, 15.07., 168 KM

Na pierwszym etapie tegorocznej edycji Wyścigu Dookoła Mazowsza kolarze będą rywalizować na rundach o długości 21 kilometrów. Trasę wiodącą między innymi przez Dębówkę, Zielonkę, Gaj i Kawęczyn pokonają ośmiokrotnie. Ukształtowanie terenu jest płaskie, więc wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest finisz z peletonu.

II ETAP, WARSZAWA-WARSZAWA, 16.07., 2,4 KM

Obok Toru Wyścigów Konnych na Służewcu o wygraną powalczą specjaliści od jazdy indywidualnej na czas. Ten etap może mieć duże znaczenie w kontekście klasyfikacji generalnej.

ETAP III, GRODZISK MAZOWIECKI – GRODZISK MAZOWIECKI, 17.07., 142 KM

Tym razem, podobnie jak podczas pierwszego etapu runda będzie miała długość 21 kilometrów. Różnica jest taka, że kolarze pokonają ją siedem razy. Ukształtowanie terenu na tym etapie jest płaskie. Jest tylko jeden delikatny podjazd oraz zjazd. Dlatego też faworytów należy upatrywać wśród specjalistów od sprintu.

ETAP IV, KOZIENICE – KOZIENICE, 18.07., 165 KM

Na kończącym rywalizację etapie kolarze będą walczyć na rundach zdecydowanie dłuższych niż we wcześniejszych dniach. Tym razem pętla będzie liczyć sobie 33 kilometry. Wiedzie przez takie miejscowości jak Maciejowice, Stanisławów czy Sewerynów. Kolarze pokonają ją pięciokrotnie. Trasa jest lekko pofałdowana. Przed rokiem, to właśnie na tym etapie Stanisław Aniołkowski zapewnił sobie wygraną w całym wyścigu. Nie mamy nic przeciwko temu, by podobnie było i tym razem.

Dyrektor sportowy: Tomasz Brożyna

Skład: Kacper Walkowiak, Damian Papierski, Szymon Tracz, Szymon Krawczyk, Stanisław Aniołkowski, Petr Kelemen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments