fot. Marek Bala / Naszosie.pl

Felix Gross z reprezentacji Niemiec był najszybszy na trasie drugiego etapu jazdy indywidualnej na czas w Wyścigu Dookoła Mazowsza, którą rozegrano na torze wyścigów konnych na warszawskim Służewcu.  

Po falstarcie tegorocznej edycji Wyścigu Dookoła Mazowsza z powodu wypadku niezwiązanego z wyścigiem (pisaliśmy o tym TUTAJ) w czwartek odbyła licząca prawie 2,2 kilometry jazda indywidualna na czas na służewieckim torze wyścigów konnych. Na kolarzy czekał zatem wysiłek o charakterze prologu, bardzo krótki i bardzo intensywny. Warto odnotować, że według pierwotnych planów dystans tego etapu miał wynosić prawie 3 kilometry, ale z powodu “mokrych” warunków atmosferycznych organizatorzy zdecydowali się skasować tę najbardziej trudną technicznie część trasy.

Pierwszym czasem, który z pewnością stanowił punkt odniesienia dla kolejnych zawodników był ten uzyskany przez reprezentanta Niemiec Felixa Grossa: 02:48:10. Sekundę za nim plasował się Adrian Banaszek (Mazowsze Serce Polski), zaś dwie sekundy tracił Petr Kelemen (CCC Development Team).

Rezultat reprezentanta Niemiec mógł się okazać znaczący tym bardziej, że w drugiej części rywalizacji mocno się rozpadało. Fakt, że specjalista od tego typu “czasówek” Adrian Kurek z drużyny Mazowsze Serce Polski stracił do Grossa 4 sekundy mówi sam za siebie.

I tak w rzeczywistości się stało. Nikt, kto startował w gorszej pogodzie, nie zdołał poprawić czasu niemieckiego kolarza torowego. Czwarty rezultat odnotował Stanisław Aniołkowski z CCC Development, który startował jako ostatni. Trasę pokonał w 2 min. i 50 sek. Podium pozostało bez zmian od momentu, kiedy Gross objął wirtualne prowadzenie.

Wyniki drugiego etapu:

1 GROSS Felix Germany 7 5 2:48
2 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski 3 2 0:01
3 KELEMEN Petr CCC Development Team 1 1 0:02
4 ANIOŁKOWSKI Stanisław CCC Development Team ,,
5 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski 0:03
6 KRAWCZYK Szymon CCC Development Team 0:04
7 TRACZ Szymon CCC Development Team ,,
8 KUKRLE Michael Elkov – Kasper ,,
9 BENIUSIS Justas Klaipeda Cycling Team ,,
10 KUREK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,

 

Pełne wyniki etapu i klasyfikację generalną można znaleźć TUTAJ.