Reprezentant Niemiec Felix Gross kontynuuje swoją serię zwycięstw. Na wyścigu Dookoła Mazowsza triumfował na dwóch etapach, a dziś wygrywa w wyścigu o Puchar MON.

Wyścig o Puchar Ministra Obrony Narodowej odbył się na sześciu rundach liczących 29,5 kilometra wokół miasta Wysokie Mazowieckie na terenie województwa podlaskiego. W sumie kolarze mieli do pokonania 177 kilometrów płaskiej trasy.

Od początku tempo było imponujące i pomimo wielu prób odjazdu żadna ucieczka nie uzyskała znacznej przewagi. W międzyczasie organizatorzy poinformowali o skróceniu trasy wyścigu o 9 kilometrów. Do ucieczki udało się zabrać kolarzowi Israel Cycling Academy Benjaminowi Perry’emu i dwóm innym zawodnikom, jednak na 70 kilometrów do mety cała grupa zasadnicza była na czele wyścigu.

Następnie na 103 kilometrze wyścigu nad peletonem przewagę wynoszącą 20 sekund miała 9 zawodników.

Te harce, również nie uzyskały dużej przewagi nad grupą zasadniczą i o wszystkim zadecydował masowy finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Felix Gross, który w tym tygodniu odniósł już trzecie zwycięstwo na polskich drogach. Drugą lokatę zajął Estończyk Markus Pajur (Tartu 2024). Natomiast na ostatnim stopniu podium stanął Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team). Na piątej, szóstej i siódmej lokacie uplasowali się następni Polacy. Byli to kolejno: Paweł Franczak (Voster ATS Team), Bartosz Rudyk (Wibatech Merx 7R Wrocław) oraz Patryk Stosz, również z ekipy Vostera.