fot. Piotr Łabaziewicz

Wczoraj w sobotę w Poznaniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Amatorów „na szosie”. Wśród zwycięzców poszczególnych kategorii znalazło się kilka znanych nazwisk.

Były zwycięzca „czasówki” na Tour de Pologne w 2015 roku i mistrz Polski w tej specjalności z tego samego roku Marcin Białobłocki okazał się najlepszy w swojej kategorii M30. 36-latek w 2019 roku zakończył swoją zawodową karierę. Wyścig ten liczył sobie 123 kilometry i był łączony z kategorią M20. W tej młodszej kategorii najlepszy okazał się Hubert Semczuk.

fot. Piotr Łabaziewicz

W kategorii M40a zwyciężył mistrz Polski w kategorii Masters z 2018 roku Krzysztof Krzywy, któremu ten tytuł odebrany z powodu stosowania dopingu, do czego sam się przyznał. W tym samym przytaczanym wpisie Krzysztof Krzywy zapewniał, że wycofuje się ze wszystkich zawodów kolarskich. Jak widać były to tylko słowa, a nie czyny.

fot. Piotr Łabaziewicz

Wśród Pań najlepsze okazały się: Agnieszka Krutnik (K1), Marta Gogolewska (K2), Joanna Kucal (K3). Niestety peleton kobiet był bardzo mały i zgromadził na starcie, jedynie 9 zawodniczek. W innych kategoriach mężczyzn zwyciężyli: Jarosław Michalec (M40b), Andrzej Specjał (M50a), Jarosław Chojnacki (M50b), Artur Spławski (M60a), Bogdan Halucha (M60b), Romuald Szaj (M70a), Edmund Grabowski (M70b) oraz Jerzy Drewnik (M80+).

Pełne wyniki zawodów dostępne są pod tym linkiem.

Zdjęcia wykorzystane w artykule: fot. Piotr Łabaziewicz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments