Fot. Tomasz Piechal

Dziś w Zieleńcu rozpocznie się krótkie, siedmiodniowe zgrupowanie, w trakcie którego nasi kolarze będą przygotowywać się do wznowienia sezonu. Pierwszym wyścigiem, w którym wystartuje ekipa CCC Development będzie zaplanowany na 15 lipca Wyścig Dookoła Mazowsza.

Będzie to pierwszy start od marca, kiedy to nasi kolarze wzięli udział w belgijskim klasyku Grote prijs Jean-Pierre Monseré. Potem ogłoszono pandemię i sezon kolarski został zawieszony. To sytuacja bez precedensu i nic dziwnego, że  wszyscy z wielką niecierpliwością oczekują na powrót do ścigania. Zawodnicy są spragnieni rywalizacji, a kibice nie mogą się doczekać emocji towarzyszących wyścigom.

– W czasie pandemii każdy zawodnik naszej ekipy realizował indywidualne plany treningowe. Wszystkie jednostki treningowe były zapisywane w aplikacji Training Peaks i analizowane na bieżąco

– mówi Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy CCC Development Team.

Zgrupowanie w Zieleńcu to końcowy etap przygotowań do zbliżającego się wznowienia sezonu kolarskiego w Polsce.

– Mamy w planie zrealizować dwa trzydniowe mikrocykle. Każdego dnia w godzinach porannych będzie się odbywał trening główny na odpowiednio dobranych trasach. Obciążenia będą zróżnicowane. Po południu masaż, odnowa biologiczna oraz treningi core. Wszystko dostosowywane indywidualnie do każdego z zawodników

– dodaje Brożyna.

Zgrupowanie będzie także doskonałą okazją do tego, by spotkać się po długich miesiącach rozłąki, spędzić wspólnie czas i zbudować odpowiednią atmosferę przed zbliżającymi się startami.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments