fot. Israel Start-Up Nation

Po niedawnym przedłużeniu kontraktu z Madsem Würtzem Schmidtem ekipa Israel Start-Up Nation prolongowała umowę z kolejnym kolarzem.

Belgijski kolarz Jenthe Biermans dopiero od tego roku ściga się dla drużyny z Bliskiego Wschodu. Przez wcześniejsze trzy lata jeździł dla Katusha-Alpecin od, której Israel Start-Up Nation wykupił licencję na ściganie w World Tourze. Jenthe Biermans jest bardzo zadowolony z decyzji o kontynuacji swojej kariery w dotychczasowej drużynie przynajmniej do końca 2022 roku.

To przedłużenie umowy wiele dla mnie znaczy. To pokazuje, że zespół ma do mnie duże zaufanie. W tym trudnym roku, tak szybka prolongata kontraktu sprawia, że drużyna we mnie wierzy. Ten zespół to coś więcej niż drużyna. To grupa przyjaciół, która podejmuje trudne decyzję i za nimi wspólnie stoi. Ekipa nie myśli tylko o ściganiu, ale też bierze pod uwagę opinię kolarzy

– przyznał Belg w rozmowie z biurem prasowym zespołu.

Jenthe Biermans po wznowieniu sezonu skupi się przede wszystkim na północnych klasykach, w których się specjalizuje. Ponadto 24-letni zawodnik chciałby poszukać swojego pierwszego zwycięstwa w zawodowej karierze, gdyż dotychczas ta sztuka mu się nie udała.