fot. @BettiniPhoto/BORA - hansgrohe

Czwarty kolarz ubiegłorocznego wyścigu Tour de France Emanuel Buchmann (BORA-hansgrohe) dodał do swojego kalendarza hiszpańską Vueltę i uczynił ją jednym ze swoich największych celów na ten sezon. 

27-letni Niemiec będzie liderem drużyny BORA-hansgrohe w tegorocznym wyścigu Tour de France, który zaplanowano na 29 sierpnia – 20 września. Buchmann ma powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, zaś trzykrotny mistrz świata Peter Sagan o zwycięstwa etapowe i triumf w klasyfikacji punktowej.

Teraz drużyna Ralpha Denka poinformowała, że Emanuel Buchmann powalczy także o najwyższe cele we Vuelcie, która w tym przeorganizowanym z powodu koronawirusa kalendarzu zostanie rozegrana późno, bo w dniach 20 października – 8 listopada. Będzie to jego trzeci start w hiszpańskim wielkim tourze w karierze. W debiucie w 2017 był 65., zaś rok później znacząco poprawił wynik i zanotował 12. lokatę w klasyfikacji generalnej.

Zresztą program startów kolarza z Ravensburga jest dość bogaty, ponieważ na jego celowniku znalazł się również wyścig ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata w Szwajcarii, który odbędzie się tydzień po zakończeniu Wielkiej Pętli.

Przed francuskim wielkim tourem Emanuel Buchmann wystartuje tylko w Critérium du Dauphiné (12-16 sierpnia). Mała liczba kilometrów wyścigowych nie powinna jednak być dla niego problemem, ponieważ lubi stawać na starcie największych wyścigów dysponując świeżością.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments