fot. Israel Start-Up Nation

Andre Greipel nie zamierza jak na razie kończyć swojej kariery. Niemiecki sprinter podpisał kontrakt ze swoim obecnym zespołem Israel Start-Up Nation do końca 2022 roku.

Niemiec przed tym sezonem dołączył do Israel Start-Up Nation z Team Arkea Samsic. Tym samym po roku przerwy wrócił do zespołu na poziomie World Touru. Zwycięzca 22 etapów wielkich tourów rozpoczął rok w Australii od Santos Tour Down Under, Race Torquay i Cadel Evans Great Ocean Road Race. 37-letni kolarz nie dopisał kolejnego zwycięstwa do kolekcji 18 triumfów etapowych na Tour Down Under. Na sprinterskich etapach zajął 4., 5. i 6. miejsce. W 2008 i 2010 roku wygrał nawet klasyfikację generalną australijskiego wyścigu.

Andre Greipel nie wahał się długo nad podpisaniem nowej umowy z Israel Start-Up Nation. W barwach swojej obecnej drużyny nie miał zbyt wielu okazji na dobry wynik. Jednak w izraelskiej grupie kolarz z Rostocku zostanie do końca 2022 roku. Możliwe, że tam zakończy swoją karierę, bo skończy już wówczas 40 lat.

Szczerze mówiąc, spodziewałem się, że zespół zaproponuje przedłużenie kontraktu o rok. Cieszę się, że drużyna darzy mnie takim zaufaniem. Podpisanie kontraktu było łatwą decyzją. Jestem gotowy na przedłużenie mojej kariery i pomoc drużynie w dalszym rozwoju

– powiedział Andre Greipel dla oficjalnej strony Israel Start-Up Nation.