fot. UAE Team

Włoska federacja oficjalnie potwierdziła termin rozgrywania wyścigów o zielono-biało-czerwoną koszulkę. Tak jak mówiło się od jakiegoś czasu odbędą się one w dniach 21-23 sierpnia.

Sierpień zapowiada się bardzo włosko. Na pierwszy miesiąc worldtourowego ścigania zaplanowano wszystkie najważniejsze włoskie klasyki – od Milano-Torino i Gran Piemonte  po Strade Bianche, Il Lombardia i Mediolan-San Remo.

Teraz do tych imprez dołączyły mistrzostwa Włoch, które odbędą się między 21, a 23 sierpnia. UCI od początku zalecała organizację krajowych czempionatów w tym terminie, ale długo wiele wskazywało na to, że odbędzie się wtedy Mediolan-San Remo. Ostatecznie jednak pierwszy monument w sezonie zostanie rozegrany 8 sierpnia, co umożliwiło przeprowadzenie wyścigu o koszulkę mistrza Włoch terminie zalecanym przez Międzynarodową Unię Kolarską.

Odbędą się więc w tym samym terminie co mistrzostwa Polski, jednak w przeciwieństwie do nas Włosi nie będą musieli zmieniać lokalizacji wyścigu. Tak jak od początku planowano, kolarze walczący o koszulkę w wyścigu ze startu wspólnego będą musieli pokonać trasę złożoną z 38-kilometrowych, pagórkowatych pętli rozpoczynających i kończących się w Bassano.