fot. CCC Team

Po długiej przerwie powoli zaczynamy wracać do ścigania. W ten weekend odbył się nie tylko transmitowany przez nas Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, ale też na przykład “0-2000”, w którym udział wziął lider CCC Team – Ilnur Zakarin.

“0-2000” to wyścig organizowany co roku na Cyprze. Charakteryzuje go to, że kolarze startują z wysokości zbliżonej do 0 metrów nad poziomem morza, a dojeżdżają do mety usytuowanej 2 kilometry wyżej. Tym razem trasa prowadziła z nadmorskiego Limassolu na… Olimp (nie mylić z tym greckim – on położony jest 1000 metrów wyżej).

To był mój pierwszy start na Cyprze. Dzisiejsze 0-2000 było naprawdę przepiękne. Wspaniała organizacja, wokół mnóstwo marshalli i pozostałych ludzi odpowiadających za nasze bezpieczeństwo. Poza tym wszędzie była woda i banany, a wspaniałego obrazu dopełnili fani i pogoda, która dopisała. Było super, więc cieszę się, że właśnie to był pierwszy wyścig, który moje dzieci obejrzały w roli kibica

– napisał Ilnur Zakarin na swoim Instagramie.

Mimo wszystko poza Rosjaninem w wyścigu brakowało kolarzy znanych w Europie, więc nic dziwnego, że kolarz CCC Team nie miał problemów ze zwycięstwem. Najlepszy z rywali – 23- letni Andreas Militiadis (5-krotny mistrz Cypru w jeździe indywidualnej na czas) stracił do niego minutę i 15 sekund, a już 3. Alexandros Agropis przyjechał na metę kilkanaście minut za najlepszą dwójką.

Przypomnijmy, że Zakarin od jakiegoś czasu mieszka na Cyprze i stara się o tamtejsze obywatelstwo. Ten wyścig tylko potwierdził, że jeśli rzeczywiście uda mu się zmienić narodowe barwy, to z pewnością nie będzie miał problemów z regularnym zdobywaniem tytułu mistrza kraju.

View this post on Instagram

It's my first experience with local races in Cyprus and today's 0-2000 mountain race was just beautiful. Excellent organisation, a lot of marshals and security people, water and bananas everywhere, fans and great weather. I really enjoyed it. Huge respect to Andreas Miltiadis @andreasmiltiadis Cypriot National Champion, it was quite a race, thanks for the battle. And moreover it was the first real race for my kids as spectators 🙌🏼 ⠀ Guys @activate_cyprus thanks for the race! It was a pleasure to be a part of the event. Beautiful race and great day with family and friends. ⠀ Это был мой первый опыт выступления на локальных гонках на Кипре и я получил огромное удовольствие от горной гонки 0-2000. Шикарная организация, много маршалов и все очень безопасно и аккуратно, очень много воды и бананов, зрители, поддержка и шикарная погода. Отдельный респект Андреасу Мильтиадису @andreasmiltiadis национальному чемпиону Кипра, это была отличная борьба. И самое главное – это была первая гонка, которую мои дети посетили как зрители🙌🏼 ⠀ Спасибо за организацию @activate_cyprus Прекрасная гонка, отличный день с друзьями и семьей.

A post shared by Ilnur Zakarin (@zakarin444) on

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments