fot. Mazowsze Serce Polski

Paweł Cieślik (Voster – ATS) okazał się najlepszy drugiego dnia rywalizacji w Wyścigu o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Klasyfikacja generalna padła z kolei łupem Adriana Kurka (Mazowsze Serce Polski).

Drugi dzień ścigania w Nowym Dworze Mazowieckim był wręcz bliźniaczy do pierwszego. Zawodowcy musieli jednak nieco dłużej poczekać na rozpoczęcie rywalizacji, w związku z kraksami w młodszych kategoriach wiekowych. Przez to też niedzielny wyścig był także niewiele krótszy od sobotniego.

Jeśli chodzi o samą rywalizację, bardzo szybko od peletonu oderwała się czwórka zawodników – broniący przewagi z soboty Adrian Kurek, Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski), Stanisław Aniołkowski (CCC Development) oraz Paweł Cieślik (Voster – ATS). Cała czwórka przejechała na czele zdecydowaną większość okrążeń, skutecznie dzieląc się punktami, które były do zdobycia na kolejnych rundach.

Ostatecznie harcownicy zostali doścignięci na 3 okrążenia przed metą, a o zwycięstwie drugiego dnia zdecydował finisz z peletonu, w którym najlepszy okazał się Stanisław Aniołkowski. Najskuteczniejszy był jednak Paweł Cieślik, któremu przypadł triumf w klasyfikacji drugiego dnia. W generalce przewagę utrzymał jednak Adrian Kurek, który został pierwszym triumfatorem polskiego wyścigu w sezonie 2020. Podium generalki uzupełnili wspomniani już Paweł Cieślik i Paweł Bernas.

Pełne wyniki elity i pozostałych kategorii > TUTAJ