fot. Tour de Luxembourg

Należący do cyklu ProSeries wyścig „Dookoła Luksemburgu” planowany jest w dniach 15-19 września. Jak podają organizatorzy wyścig ma się odbyć z udziałem publiczności.

Pomimo wznowienia kolarskiego sezonu na poziomie World Tour planowanego na 1 sierpnia podczas Strade Bianche nadal nie wiemy, czy wyścigi będą odbywać się, w takiej formie do której przywykliśmy. Natomiast jeden z organizatorów Skoda-Tour de Luxembourg Benoît Theisen w luksemburskim dzienniku L’Essentie opowiedział, jak przebiega przygotowanie do odbycia się „etapówki”.

Organizujemy wszystko jak zwykle. Przestrzegamy wszelkich ograniczeń, ale przygotowujemy wyścig z udziałem publiczności. Kolarstwo jest w centrum uwagi. Trzy zespoły z najwyższej dywizji już zgodziły się wziąć udział w naszym wyścigu, a mamy nadzieję w sumie na pięć

– powiedział Theisen.

Start w Skoda-Tour de Luxembourg potwierdziły trzy zespoły, takie jak Trek-Segafredo, NIPPO DELKO One Provence oraz W52 / FC Porto. Według informacji luksemburskich mediów start w wyścigu rozważają, również ekipy AG2R La Mondiale, Cofidis Solutions Crédits oraz UAE Team Emirates. Przypomnijmy, że w ostatniej edycji wyścigu triumf odniósł Jesús Herrada (Cofidis, Solutions Crédits).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments