fot. BORA-hansgrohe / Ralph Scherzer

Rafał Majka wraz z kolegami z drużyny BORA-hansgrohe uczestniczą w osiemnastodniowym zgrupowaniu wysokościowym w austriackim Sölden, które ma przygotować ich do wznowienia sezonu zatrzymanego przez pandemię wirusa Covid-19.

W zgrupowaniu uczestniczą wszyscy kolarze BORA-hansgrohe, a zatem także dwaj pozostali Polacy reprezentujący barwy niemieckiej drużyny – Maciej Bodnar i Paweł Poljański. W sumie, wraz z członkami obsługi, jest to około pięćdziesięciu osób.

Zanim zespół przyjechał do Austrii, wszyscy przeszli testy na obecność wirusa Covid-19 i jak donosi portal Cyclingnews nikt nie miał pozytywnego wyniku. Kolarze zostali podzieleni na pięć grup, by uniknąć ewentualnego zakażenia. Dwie z nich mieszkają na wysokości, a trzy pozostałe przebywają w dolinie, ale także korzystają z górskich tras, by przygotowywać formę na wznowienie rywalizacji.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie jestem tutaj w Sölden. Ostatni raz byłem tutaj w Nowy Rok na nartach, a teraz przygotowuję się tutaj do sezonu z moim zespołem. Bardzo się cieszę, że zaczynamy właśnie tutaj

– powiedział Peter Sagan w video opublikowanym w mediach społecznościowych drużyny BORA-hansgrohe.

fot. BORA-hansgrohe / Ralph Scherzer

W Sölden kolarze będą układali swoje plany treningowe na podstawie posiadanej dyspozycji oraz celów, jakie założyli sobie na 2020 rok. Według informacji brytyjskich dziennikarzy trzykrotny mistrz świata zainauguruje sezon 1 sierpnia w Strade Bianche, a tydzień później stanie na starcie Mediolan-San Remo. Najprawdopodobniej pojawi się również w dwóch wielkich tourach – Tour de France oraz Giro d’Italia, co oznacza, że ominą go brukowane klasyki.

W najbliższy wtorek będziemy brali udział w konferencji prasowej on-line z Rafałem Majką, Peterem Saganem i Emanuelem Buchmannem, podczas której z pewnością dowiemy się szczegółów dotyczących ich startów i natychmiast o nich poinformujemy.

Tymczasem kolarzy zespołu BORA-hansgrohe możemy podglądać na Stravie. Np. czwarty kolarz ubiegłorocznego wyścigu Tour de France Emanuel Buchmann przejechał wczoraj 132 kilometry i pokonał 1796 metrów przewyższenia.